Heaventures, 211 milyon TL değerleme üzerinden 26 milyon TL yatırım aldı

Nurettin Şendoğan, Utkan Şanda, Aylin Şahin ve Erdem Yurdanur tarafından 2021 yılında kurulan Heaventures, ilk yatırım turunda 211 milyon TL değerleme üzerinden 26 milyon TL yatırım aldı.
Heaventures, 211 milyon TL değerleme üzerinden 26 milyon TL yatırım aldı

Nurettin Şendoğan, Utkan Şanda, Aylin Şahin ve Erdem Yurdanur tarafından 2021 yılında kurulan Heaventures, 2023 sonuna kadar yatırım yapacağı girişimlere kaynak oluşturmak ve akıllı sermayesini büyütmek amacıyla yeni yatırımcı ortaklarını bünyesine katarak tamamladığı ilk yatırım turunda, 211 milyon TL değerleme üzerinden 26 milyon TL yatırım aldı.

Heaventures'ın yeni yatırımcılarının arasında Melih Ödemiş, İbrahim Akman, Tarkan Onar, Ateş Buldur ve Emre Omacan gibi tanınmış isimler yer alıyor.

2021 yılında kurulan Heaventures, reel ihtiyaçlara teknoloji ve yenilikçi iş modelleri ile ölçeklenebilir çözümler getiren girişimlere, akıllı sermaye yatırımları yapıyor. 2021’de SaaS tabanlı No-Code uygulama geliştirme platformu Workiom ve otonom müşteri deneyimi platformu Exairon’a yatırım yapan Haventures, bu yıl 3 girişimi daha bünyesine kattı. Yapay zeka uygulama geliştiricileri için No-Code görüntü işleme platformu Cameralyze, yat ve tekne kullanıcıları için pazaryeri girişimi Boatmate, dijital doküman üretimi ve biyometrik imza temelli dijital güven inşa platformu Inspakt, 2022 yılında Heaventures’ten yatırım alan girişimler oldu.

Heaventures, yatırım yaptığı girişim sayısını 2023 sonuna kadar 18’e, 2024 yılı sonuna kadar 30’a çıkarmayı ve portföy değerini ise 420 milyon doların üzerine taşımayı planlıyor.

Heaventures 2022’de girişim geliştirme şirketi Heavendev’i kurarak fikir, prototip ve MVP aşamasındaki girişimlere yönelik hızlandırma programları sunmaya başladı. Heavendev ilk olarak ABD merkezli Girişimler için Online Kuruluş ve Müşavirlik Hizmetleri veren Registate ile kişiselleştirilmiş online alışveriş asistanı uygulama girişimi Andme’yi girişim geliştirme programına dahil etti.

Heaventures, ayrıca çok yakında Kemerburgaz’da açılışını yapacağı kuluçka merkezi Heavencube ile hem portföy şirketlerinin teknoloji ekiplerini hem de girişim geliştirme kapsamında birlikte çalıştığı girişimleri bir araya getirmeyi planlıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.