"Pro Max", önümüzdeki yıl yerini Ultra'ya bırakabilir

Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan Bloomberg'ten Mark Gurman tarafından aktarılan bilgilere göre Apple, iPhone 15 ailesi ile birlikte "Pro Max" ismini değiştirebilir

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri ile karşımıza çıkan Dynamic Island özelliğinin tüm iPhone 15 modellerinde yer alabileceğini geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. iPhone 14 modelleri henüz yeni satışa sunulmuş olsa da bir sonraki yılın modelleri ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan Bloomberg'ten Mark Gurman tarafından aktarılan bilgilere göre Apple, iPhone 15 ailesi ile birlikte "Pro Max" ismini değiştirebilir. Gurman'ın iddialarına göre Apple, Pro Max modelinin ismini Ultra olarak değiştirecek. Kısacası önümüzdeki yıl iPhone 15 Pro Max değil iPhone 15 Ultra modeli karşımıza çıkabilir. 

Hatırlatmak gerekirse Apple'ın Apple Watch Ultra isimli yeni bir Apple Watch modeli tanıttığını sizlere aktarmıştık. Yapılacak olan bu değişiklik ile birlikte hem iPhone hem de Apple Watch ailelerinin en güçlü ve pahalı üyeleri "Ultra" olarak adlandırılacak. Apple'ın en üst düzey işlemcisini de M1 Ultra olarak adlandırdığını da hatırlatalım.

iPhone 15 ailesi ile birlikte yolun sonuna gelmesi beklenen "Pro Max", ilk olarak 2019 yılında iPhone 11 ailesi ile birlikte karşımıza çıkmıştı. iPhone 15 ailesi ile ilgili bir diğer önemli iddia ise ailede yer alacak olan tüm modellerin Lightning yerine USB-C kullanacak olmaları.

Uzun zamandır iPhone modellerinin USB-C'ye geçeceği konuşuluyor. Gurman tarafından aktarılan bilgilere göre iPhone 15 ailesi ile birlikte USB-C'ye geçilecek. USB-C'ye geçişin ana nedeni ise Avrupa Birliği'nin bölgesinde satılacak olan akıllı telefon, tablet ve kulaklık gibi ürünlerde Type-C bağlantı noktasının standart olmasını istemesi. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.