Türk devletlerinin neobank'ı olmayı hedefleyen Turan, yaklaşık 45 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Özgür Bayraktar tarafından kurulan Turan'ın tohum yatırım turuna; Birleşik Ödeme, Re-Pie, İhsan Elgin, Metin Tarakçı, Ali Altuğ Koca, SGLOBE Yönetim Global Gelişim Hizmetleri A.Ş ile Akif Cahit Erdoğan ve Yakup Doğan katıldı.
Türk devletlerinin neobank'ı olmayı hedefleyen Turan, yaklaşık 45 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Türk devletlerinin neobank'ı olmayı hedefleyen Turan, yaklaşık 45 milyon TL değerleme ile tohum öncesi yatırım turunu tamamladı.

Birleşik Ödeme’nin de katıldığı yatırım turuna Re-Pie, İhsan Elgin, Webhelp Türkiye CEO’su Metin Tarakçı, Webrazzi Genel Müdür Yardımcısı Ali Altuğ Koca, SGLOBE Yönetim Global Gelişim Hizmetleri A.Ş ve Türk bankacılık ekosisteminin deneyimli isimleri Akif Cahit Erdoğan ve Yakup Doğan da iştirak etti.

Türk devletleri arasında fiziki dünya için tasarlanan para transferi sürecini dijital dünyaya taşımayı hedefleyen Turan, tüm Türk soyluların Türkiye, Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan gibi Türk devletlerine para transferi yapabilecekleri bir para transferi geçidi oluşturmanın yanı sıra geliştirdiği özel finansal ürün ve hizmetlerle Türk devletlerinin dijital finansal okuryazarlığının gelişmesine katkı sunmayı planlıyor.

İlk olarak Türkiye’de Türk soylu kişilere, kendi dillerinde hizmet veren tek finansal uygulama olmayı hedefleyen Turan, Türkiye’de başladığı bu yolculuğu, kısa bir süre içerisinde Azerbaycan ve Özbekistan gibi Türk devletlerine de ulaştırmak istiyor.

Turan’ın tohum öncesi yatırım turuyla ilgili konuşan Turan Kurucusu ve CEO’su Özgür Bayraktar, Türk soylu kişilerin Türkiye’de finansal ürünlere erişimlerinin zor olduğunu ve büyük oranda bu finansal ekosistemin dışında bulunduklarının bilinen bir gerçek olduğunu söyledi. Bayraktar, bu sebeple de Türkiye’de yaşayan Türk soylu kişilerin 360 derece finansal uygulaması (ön ödemeli kart, mikro kredi vb.) olmanın Turan’ın ana hedeflerinden biri olduğunu dile getirdi. Bunu yaparken, onlara kendi dillerinde, kendi yaşam tarzları ile hizmet verme amacıyla yola çıktıklarını söyleyen Bayraktar, yakın dönemde Türkiye’de başlayacakları bu yolculuğu tüm Türk devletlerine taşımayı ve Türk devletleri arasında para transferi süreçlerini tamamen dijitalleştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.