Evde hastalık teşhis etme girişimi LetsGetChecked'e 20 milyon dolar yatırım aldı

2015 yılında kurulan LetsGetChecked, cinsel sağlık, kolesterol, diyabet, doğurganlık hormonları ve COVID-19 dahil olmak üzere evde testler sunuyor. Kullanıcılar, numunelerini birkaç gün içinde postalayarak sonuçları çevrimiçi olarak alabiliyor.
Evde hastalık teşhis etme girişimi LetsGetChecked'e 20 milyon dolar yatırım aldı

Evde hastalık teşhis etme girişimi LetsGetChecked 20 milyon dolar yatırım aldı. JPMorgan Chase'in sağlık iş birimi Morgan Health'in stratejik yatırımcı olarak yer aldığı tur, Casdin Capital ve Transformation Capital liderliğinde gerçekleşti. İrlanda merkezli şirket, şimdiye kadar 283 milyon dolar yatırım aldı. 

2015 yılında kurulan LetsGetChecked, cinsel sağlık, kolesterol, diyabet, doğurganlık hormonları ve COVID-19 dahil olmak üzere evde testler sunuyor. Kullanıcılar, numunelerini birkaç gün içinde postalayarak sonuçları çevrimiçi olarak alabiliyor. Test sonuçlarına bağlı olarak, hastalar sonraki adımlarda hemşirelere danışabilme imkanı sağlıyor. Şirket ayrıca sanal eczane hizmeti veriyor. Unicorn seviyesine yükselen LetsGetChecked, Mart ayında şirket, Veritas Genetics ve Veritas Intercontinental'i satın aldı. Ayrıca BioIQ'nun satın alınmasını tamamladığını duyurdu. 

LetsGetChecked, evde hastalık teşhisi koyma alanında tek şirket değil. Diğer şirketler arasında Everlywell, Cue Health ve Labcorp yer alıyor.

Salgın en çok sağlık sektörünü kökten değiştirip dönüştürdü. Özellikle dijital sağlık ve evde bakım hizmetleri bu alanın önemli bir aracı haline geldi. Sağlık alanının vaat ettiği potansiyelden yararlanmak isteyen yatırımcıların yaptıkları yatırımlar ön plana çıktı. ABD'deki hastane ve sağlık kuruluşlarının yüzde 88'inden fazlasının uzaktan hasta izleme teknolojilerine yatırım yaptığı tahmin ediliyor. Evde sağlık hizmeti verme sadece teşhis ile sınırlı değil. 

Geçen Ağustos ayında evde sağlık hizmeti veren Cera 320 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. İngiltere merkezli şirketin yatırımı Kairos HQ tarafından yönetildi. 320 milyon dolarlık yatırıma Schroders Capital, Jane Street Capital, Yabeo Capital, Squarepoint Capital, Guinness Asset Management, Oltre Impact katıldı.

Mahiben Maruthappu ve Marek Sacha tarafından faaliyete geçirilen şirket; hemşirelik, uzaktan hasta izleme, reçeteli ilaç teslimatı gibi hizmetler sunuyor. Kasım 2015'te kurulan Cera, 15 bin kullanıcıya sahip. Önümüzdeki dönemde bu sayıyı 100 bine çıkarmayı hedefliyor. Almanya'da da faaliyet gösteren şirket, hastaların hastanelerden 10 kat daha ucuz sağlık hizmeti almalarını sağlıyor. Şirket, aynı zamanda hastaneye yatış oranlarını yüzde 50 azaltıyor

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.