WePlay Ventures ve Lima Ventures, UDO Games hisselerini TaleWorlds’e sattı

WePlay Ventures ve Lima Ventures, UDO Games hisselerini Mount & Blade oyun serisinin geliştiricisi TaleWorlds’e sattıklarını açıkladılar. 
WePlay Ventures ve Lima Ventures, UDO Games hisselerini TaleWorlds’e sattı

UDO Games, Ağustos 2021’de WePlay Ventures ve Lima Ventures ortaklığında gerçekleşen yatırım turunda ilk yatırımını aldı. Yatırım turunun üzerinden henüz 1 yıl geçmişken WePlay Ventures ve Lima Ventures, oyun stüdyosundaki hisselerini Mount & Blade oyun serisinin geliştiricisi TaleWorlds’e sattıklarını açıkladılar. 

2013 yılında faaliyetlerine başlayan UDO Games, 1 yıl sonra yayınladığı “Incredible Toys” isimli action runner ve tower defense kategorilerinde yer alan casual oyunu ile Avrupa’da ve Türkiye’de birçok ödül kazanmayı başarmıştı. Ardından özellikle “io” türünde geliştirmiş olduğu Goons.io, Spear.io, Facepunch.io, Boas.io ve Blobie.io oyunları ile 45 milyondan fazla indirme sayısına ulaşarak dikkatleri üzerine çekti.

WePlay Yönetim Kurulu Başkanı Bora Koçyiğit, WePlay olarak Lima Ventures ekibi ile UDO Games’e yatırım yaptıkları günden beri potansiyellerinin son derece farkında olduklarını; onların da almış oldukları yatırımı doğru kullanarak çok başarılı işlere imza attıklarını söyledi. Koçyiğit: "Ancak açık söylemek gerekirse bu kadar hızlı bir exit biz de beklemiyorduk. WePlay olarak henüz 2. yılımızı tamamlamadan 1 yıl önce yatırım yaptığımız bir girişimin exit etmesi bize de ne kadar doğru bir iş yaptığımızı kanıtlamış oldu. Aynı şekilde erken aşamadaki oyun girişimlerini var gücümüzle desteklemeye ve yeni exit hikayeleri yaratmaya devam edeceğiz. UDO Games ekibini tebrik ediyor ve bundan sonraki işlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Lima Ventures Yönetici Ortağı Ahmet Argun, konusunda uzman olan doğru iş ortakları ile doğru girişimlere yatırım yapmanın ve bu girişimleri smart money özelliğini kullanarak süreç boyunca destekleyerek hep birlikte büyütmenin en güçlü yönleri olduğunu; tüm dünyayı etkileyen bu durgunluk döneminde iyi koşullarla bir exit gerçekleştirmenin önemli bir başarı olduğunu söyledi. Lima Ventures Kurucu Ortaklarından Reşat Volkan Günel ise Lima Ventures ekibinin uzman profesyonelleriyle farklı sektörlerde de global başarı hikayeleri yazmaya devam edeceğini söyledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.