Web3 oyuncuları için canlı yayın odaklı bir platform geliştiren Stacked, 12,9 milyon dolar yatırım aldı

Stacked'in 12,9 milyon dolarlık yatırım turu, kripto odaklı yatırımlar ile tanınan ABD merkezli Pantera Capital liderliğinde gerçekleşti.
Web3 oyuncuları için canlı yayın odaklı bir platform geliştiren Stacked, 12,9 milyon dolar yatırım aldı

Teknoloji ve internet dünyasının geleceği olarak görülen Web3'ün popülerliğini hızla artırdığını geçtiğimiz dönemlerde pek çok kez sizlere aktarmıştık. Günümüzde pek çok girişimin ise halihazırda başarılı olmuş formülleri Web3 dünyasına taşıdığını görüyoruz.

Bu girişimlerden biri olarak karşımıza çıkan Stacked, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Stacked tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, A serisi yatırım turunda 12,9 milyon dolar yatırım aldı. Stacked'in 12,9 milyon dolarlık yatırım turunun kripto odaklı yatırımlar ile tanınan ABD merkezli Pantera Capital liderliğinde gerçekleştiğini de ekleyelim.

Yatırım turuna, Pantera Capital'ın haricinde ise Z Venture Capital, LINE Ventures, YJ Capital, GFR Fund, Scale AI kurucusu Alexandr Wang, GOAT CEO'su Eddy Lu ve OnePlus - Nothing kurucu ortağı Carl Pei de katıldı.

Geçtiğimiz yılın Mart ayında Alex Lin liderliğinde Los Angeles'ta kurulan Stacked, Web3 oyuncuları için Twitch benzeri bir platform geliştiriyor. Web3 oyuncuları için canlı yayın odaklı bir platform üzerinde çalışan Stacked, önümüzdeki Aralık ayında Kuzey Amerika pazarı için kullanıma sunulacak.

Stacked'in ana hedefi ise Kuzey Amerika pazarının ardından Latin Amerika, Hindistan ve Güneydoğu Asya pazarlarına açılabilmek. Stacked tarafından aktarılan bilgilere göre alınan yatırım, şirketin yeni pazarlara açılabilmesi ve ekibini büyütmesi için kullanılacak. Son olarak Stacked'in kısa süre önce Valhalla isimli bir NFT koleksiyonu yayınladığını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.