Snap'ten Netflix'e üst düzey transfer: Jeremi Gorman, Netflix'te reklamlara odaklanacak

Snap'te Chief Business Officer olarak görev yapan Jeremi Gorman, meslektaşlarına yaptığı açıklamada Snap'in kıta amerikasında reklam satışından sorumlu GMY'si Peter Naylor ile birlikte Netflix'e geçiş yapacaklarını belirtti.
Snap'ten Netflix'e üst düzey transfer: Jeremi Gorman, Netflix'te reklamlara odaklanacak

Netflix'in eş CEO'su Ted Sarandos'un şirketin yayın hizmetine reklam destekli bir abonelik modeli eklemeyi planladığını doğruladığını sizlere aktarmıştık. AdAge'in haberine göre Netflix, Snapchat'teki iki üst düzey yöneticiyi, reklam destekli abonelik modelini yönetmek üzere ekibine kattı

Konuya yakın kaynakların aktardığına göre Snap'te Chief Business Officer (CBO) olarak görev yapan Jeremi Gorman, Netflix'e reklam destekli abonelik modelini yönetmek için katılacağını açıkladı. 

Gorman, meslektaşlarına yaptığı açıklamada Snap'in kıta amerikasında reklam satışından sorumlu GMY'si Peter Naylor ile birlikte Netflix'e geçiş yapacaklarını belirtti. Snap sözcüsü Russ Caditz-Peck bu ayrılık haberlerini doğruladı. Netflix sözcüsü Kumiko Hidaka ise Netflix içindeki bu yeni yapılanmayı detaylandırdı.

Hidaka'nın aktardıklarına göre, Gorman, şirketin Küresel Reklam Başkanı (President of Worldwide Advertising) olacak. Gorman, şirketin COO'su Greg Peters'a bağlı çalışacak. Peter Naylor ise Netflix'in reklam satışlarını üstlenirken, Gorman'a bağlı çalışacak. 

Greg Peters yaptığı açıklamada, Jeremi Gorman'ın reklam işlerini yönetmek konusundaki tecrübesine ve Peter Naylor'ın reklam satış ekiplerini yönetmek konusundaki geçmişine dikkat çekti. 

Reklam destekli model Netflix'in kullanıcı kazanıma da önemli seviyede katkıda bulunabilir. Zira şirket, son çeyrekte 970 bin kullanıcı kaybetti. Neredeyse 1 milyon'a ulaşan kullanıcı kaybının bu denli yüksek olması beklenmeyen bir gelişmeydi. Reklam destekli abonelik modeli için Microsoft ile iş birliği yapan Netflix'in yaptığı testler incelendiğinde reklam destekli modelde içeriklerin indirilme seçeneğinin devre dışı kalacağı görüldü.

Ayrıca Netflix'in orijinal filmleri ilk çıktıklarında reklam yayınlamayabileceği ve bunun yerine daha sonraki bir tarihte reklam ekleyeceği söyleniyor. Paylaşılan yeni bir rapora göre ise Netflix'in reklam destekli abonelik modelinin aylık fiyatı 7 ila 9 dolar aralığında olacağı belirtiliyor

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.