Dijital sağlık girişimi Atropos Health 14 milyon dolar yatırım aldı

Uygulama, doktorların herhangi bir nadir hastalıkla ilgili yapılan araştırmalara ulaşmasını sağlıyor. Doktorların soruları yanıtlanıyor, geçmişte aynı durumu yaşayan hastalarla ilgili raporlar sunuluyor.
Dijital sağlık girişimi Atropos Health 14 milyon dolar yatırım aldı

Dijital sağlık girişimi Atropos Health 14 milyon dolar yatırım aldı. 14 milyon dolarlık A Serisi yatırım turu, Emerson Collective ve Boston Millennia Partners'ın katılımıyla Breyer Capital tarafından yönetildi. ABD merkezli şirket, yeni gelen yatırımı kanser tedavisi üzerine başlattığı araştırmada kullanacağını açıkladı. Ayrıca şirketin kurucu ortaklardan Brigham Hyde'ı CEO olarak atadığını duyurdu.

Atropos Health, 2020 yılında üç girişimci Brigham Hyde, Nigam Shah ve Saurabh Gombar tarafından kuruldu. Şirket, kesin tedavisi olmayan nadir hastalıklar üzerine çalışıyor. Nadir hastalıkların önemli bir kısmı kesin tedavisi olmayan kronik bir süreç içeriyor. 

Hastalığın kökeni, nedeni, doğal seyri ve epidemiyolojik verileri büyük değişiklik sergilerken bazı hastalıklar için bu en temel bilgiler sınırlı. Bu noktada Altropos'un geliştirdiği uygulama devreye giriyor. Uygulama, doktorların herhangi bir nadir hastalıkla ilgili yapılan araştırmalara ulaşmasını sağlıyor. Doktorların soruları yanıtlanıyor, geçmişte aynı durumu yaşayan hastalarla ilgili rapor sunuluyor.

Geçen Mart ayında sağlık teknoloji şirketi Altibbi, 44 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Tur, Foundation Holdings, Hikma Ventures, Global Ventures ve DASH Ventures tarafından yönetildi. Yeni gelen yatırım faaliyet alanını genişletmek için kullanılacak. Yatırım turu sonrasında Foundation Holdings Kıdemli Danışmanı Jason Kothari, Altibbi'nin yönetim kuruluna katılacak. Birleşik Arap Emirlikleri merkezli şirket, şimdiye kadar 52,2 milyon dolar yatırım aldı.

Altibbi'nin kurucu ve CEO'su Jalil Allabadi "Güçlü sağlık ve teknoloji uzmanlığına sahip önde gelen finansal ve stratejik yatırımcılardan oluşan finansman turunu tamamlamaktan heyecan duyuyoruz" diyerek yatırım turunun öneminden bahsetti. Altibbi 2011 yılında kurulan şirket, tele-sağlık sağlık girişimi olarak konumlanıyor. Şirket, tıp alanından yaşanan gelişmeleri, hastalıklar ve sağlıkla ilgili verilere ulaşabilme imkanı sağlıyor

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.