Sibel Health, 33 milyon dolar yatırım aldı

Şirket, 2018'de Northwestern Üniversitesi'ndeki Querrey Simpson Biyoelektronik Enstitüsü ve John Rogers Araştırma Grubu'nun bir parçası olarak kuruldu. Giyilebilir sensörler, yapay zeka destekli veri analitiği ve uzaktan hasta izleme için yazılım geliştiriyor.
Sibel Health, 33 milyon dolar yatırım aldı

Uzaktan hasta izleme girişimi Sibel Health, Steele Foundation for Hope liderliğinde 33 milyon dolar yatırım aldı. ABD merkezli şirketin toplam yatırım miktarı 35 milyon doların üstüne çıktı. Sibel Health yeni gelen yatırımı, uzaktan hasta platformu ANNE One'ı geliştirmek için kullanılacak.

Şirket, 2018'de Northwestern Üniversitesi'ndeki Querrey Simpson Biyoelektronik Enstitüsü ve John Rogers Araştırma Grubu'nun bir parçası olarak kuruldu. Bill & Melinda Gates Vakfı'ından da yatırım alan şirketin San Diego ve Seul'de ofisleri bulunuyor. Giyilebilir sensörler, yapay zeka destekli veri analitiği ve uzaktan hasta izleme için yazılım geliştiriyor. Şirketin ismi Türk mitolojisinde bereketi ve bolluğu simgeleyen Kybele'den geliyor. 

Geçen Haziran ayında uzaktan sağlık izleme platformu Sesame Care 27 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. 27 milyon dolarlık yatırım turu GV liderliğinde gerçekleştirildi. Yatırım turuna Virgin Group, TeleSoft Partners, FMZ Ventures, General Catalyst, Industry Ventures, Giant Ventures ve Alumni Ventures Group katıldı. Yeni gelen yatırımın şirketin iş süreçlerini geliştirmek için kullanılacağı açıklandı. 

ABD merkezli şirket, doktor ve hastaları aynı platformda buluşturan bir pazar yeri olarak konumlanıyor. 2020 yılında kurulan şirket, 40'tan fazla kategori içinde kullanıcıların sorununa cevap verecek en uygun doktoru bulmalarına yardımcı oluyor. Doktor randevusu oluşturmalarını sağlıyor.

Ayrca bugün Yapay zeka destekli uzaktan hasta izleme girişimi Biofourmis 20 milyon dolar yatırım aldı. Singapur merkezli şirketin amacı hastaları uzaktan izlemek ve hastalıkları erken teşhis etmek için yapay zekâ kullanmak. Bir taraftan  kronik hastalıklar için uzun vadeli çözüm üretmek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.