Elon Musk, Twitter CEO’sunu bot hesaplarla ilgili tartışmaya davet etti

Elon Musk, Parag Agrawal'ın Twitter'ın günlük yüzde 5'ten az sahte veya spam kullanıcıya sahip olduğunu halka kanıtlamasını istedi.
Elon Musk, Twitter CEO’sunu bot hesaplarla ilgili tartışmaya davet etti

Son dönemde teknoloji dünyasının en popüler konularından biri, Elon Musk'ın Twitter'ı satın alma planlarıydı. Elon Musk'ın Twitter satın almasında son aşamaya gelmiş, ancak bir süre boyunca sahte hesaplar nedeniyle Twitter'ı anlaşmadan vazgeçmekle tehdit etmişti.

Musk, Twitter'ı satın alma anlaşmasını tamamlamak için "spam" hesaplar hakkında bilgi istediğini belirterek, sosyal medya şirketini bilgi edinme hakkını engellemekle suçlamıştı. Bunun üzerine Twitter, sahte hesaplar konusunda Elon Musk'a tüm verileri iletmişti.

Sahte hesaplara dair yaşanan tüm bu meşakkatli sürece ve spekülasyonlara rağmen, Elon Musk Twitter'ı satın almaktan vazgeçmişti. Şimdi ise Musk, Twitter CEO’su Parag Agrawal’ı sahte hesaplar ve spam hakkında kamuya açık bir tartışmaya davet etti. Elon Musk, Parag Agrawal'ın Twitter'ın günlük yüzde 5'ten az sahte veya spam kullanıcıya sahip olduğunu halka kanıtlamasını istedi.

Musk ayrıca, Twitter'daki takipçilerine Twitter'ın günlük aktif kullanıcılarının yüzde beşinden daha azının "sahte/spam" olduğu argümanına inanıp inanmadıklarını sordu. Takipçilerin yüzde 35'i evet cevabını verirken geri kalanı "hayır" dedi. 

Şirkete yakın bir kaynak, devam eden bir dava dışında bir tartışma olmayacağını söylüyor. Musk'ın avukatları yorum yapma taleplerine yanıt vermedi, Twitter avukatı ise Musk’ın tweetleri hakkında yorum yapmayı reddetti. Twitter’ın avukatları mahkeme dosyalarında Musk’ın teklifini doğrudan Twitter hissedarlarına sunmadan önce şirkete kabul etmesi için sadece yirmi dört saat verdiğini ve yanlış veya spam hesaplar hakkında daha fazla bilgi arama şansı da dahil olmak üzere durum tespiti yapmaktan feragat ettiğini savundu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.