Meta, NFT desteğini 100 ülkeye daha açtı, Coinbase ve Dapper entegrasyonunu duyurdu

Özellik, Afrika, Asya-pasifik, Ortadoğu ve Amerika kıtasındaki 100 ülkede kullanıcılara sunulacak. Şirket bu gelişmeye ek olarak Coinbase Wallet ve Dapper entegrasyonunu ve Flow desteğini duyurdu.
Meta, NFT desteğini 100 ülkeye daha açtı, Coinbase ve Dapper entegrasyonunu duyurdu

Mark Zuckerberg, yaptığı bir açıklama ile Meta'nın dijital koleksiyon özelliğini 100 ülkeye daha açtığını duyurdu. Bu güncelleme ile daha fazla içerik üretici, işletme ve kullanıcı, NFT'lerini Instagram hesaplarında sergileyebilecek. 

Özellik, Afrika, Asya-pasifik, Ortadoğu ve Amerika kıtasındaki 100 ülkede kullanıcılara sunulacak. 

Şirket bu gelişmeye ek olarak Coinbase Wallet ve Dapper entegrasyonunu ve Flow desteğini duyurdu. Kullanıcılar, bu kapsamda Rainbow, MetaMask, Trust, Coinbase ve Dapper cüzdanlarıyla Meta'ya bağlanabilecek. 

Ayrıca şirketin desteklediği blok zincirler Ethereum, Polygon ve Flow olarak güncellendi. Hatırlarsanız şirket, mayıs ayında yaptığı açıklamada Flow ve Solana blok zincirlerinin de destekleneceğini duyurmuştu. Flow blok zincirinin desteklenmesiyle, Solana'nın da kısa sürede desteklenen blok zincirler arasında yer alacağını söyleyebiliriz. 

Instagram'da NFT paylaşımı için herhangi bir ücret ödenmeyeceğini de hatırlatmakta fayda var. Şirket, NFT'leri platforma taşıyarak hem topluluk odaklı bir yaklaşımla içerik üreticilerini güçlendirmek hem de avatarlar için giyim ve ürün mağazalarında kullanabileceği bir sistemin alt yapısını oluşturuyor. 

Özellikle topluluk yaratımı tarafında Instagram'ın NFT'ye adım atmasının TikTok ile rekabetinde işe yarayacak mı? sorusunun cevabını daha önce de sizlerle paylaşmıştık. Son dönemde şirketin Instagram'a birbiri ardına yeni özellikler eklemesi kullanıcı tarafında olumsuz bir tepkiye yol açarken, Adam Mosseri, bu tepkileri şeffaf bir şekilde değerlendirmekten kaçınmadı. Meta'nın NFT desteğinde hızlı ve ısrarcı bir şekilde yol almasını, şirketin Metaverse vizyonuyla ilişkilendirmek mümkün. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.