iPadOS 16'nın kullanıma sunulma tarihi 1 ay ertelenebilir

Stage Manager özelliği ile multitasking konusunda oldukça iddialı olan iPadOS 16'nın kullanıma sunulma tarihi gecikebilir.
iPadOS 16'nın kullanıma sunulma tarihi 1 ay ertelenebilir

Apple'ın geçtiğimiz Haziran ayında düzenlediği WWDC 2022 ile birlikte sahip olduğu işletim sistemlerinin yeni versiyonlarını tanıttığını sizlere aktarmıştık. WWDC 2022 çerçevesinde tanıtılan iPadOS 16'ının önümüzdeki Eylül ayının ardından kullanıma sunulması bekleniyordu. 

Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan Bloomberg'ten Mark Gurman'ın aktardığı bilgilere göre Stage Manager özelliği ile multitasking konusunda oldukça iddialı olan iPadOS 16'nın kullanıma sunulma tarihi ertelenebilir. Hatırlatmak gerekirse iOS and iPadOS işletim sistemlerinin yeni versiyonları aynı anda kullanıma sunulmuştu.

Gurman'ın paylaştığı detaylara göre ise iOS işletim sisteminin yeni versiyonu olan iOS 16 önümüzdeki Eylül ayında, iPadOS'in yeni versiyonu olan iPadOS 16 ise Ekim ayında kullanıma sunulacak. Gurman'a göre söz konusu gecikmenin ana nedeni ise Stage Manager özelliği. 

iPadOS 16 hem de macOS Ventura için sunulan Stage Manager özelliği, cihazlar için yeni bir çoklu pencere kullanımı seçeneği olarak hizmet veriyor. Stage Manager özelliği ile birlikte iPad'inizde farklı uygulamaları aynı anda kullanabileceksiniz.

iPadOS 16'nın şu an için beta olarak kullanıma sunulduğunu ve deneyen kişilerin Stage Manager'ı pek başarılı bulmadıklarını da hatırlatalım. Bu nedenle Apple'ın iPadOS 16'nın kullanıma sunulma tarihini ertlemesinin temel nedeni Stage Manager üzerinde yaptığı çalışmalar olabilir. 

Gurman, Apple'ın yeni iPad modelleri karşımıza çıkacağını da duyurdu. Gurman tarafından aktarılan bilgilere göre Apple, gücünü M2 işlemcisinden alması beklenen yeni bir iPad Pro ve USB-C bağlantı noktasına sahip giriş seviyesi bir iPad modeli üzerinde çalışıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.