İstanbul ofisini açan Imaginite Studios, her ay 40 mobil oyun prototipi geliştirecek

Yakın zamanda İstanbul ofisini açan Imaginite Studios, hem animasyon yapımları hem de mobil oyunlar ile ilerlemeye devam ediyor.
İstanbul ofisini açan Imaginite Studios, her ay 40 mobil oyun prototipi geliştirecek

Adana'dan dünyaya açılan oyun ve animasyon girişimi olarak karşımıza çıkan Imaginite Studios'u ilk olarak 2017 yılının Ağustos ayında sizlere aktarmıştık. Yakın zamanda İstanbul ofisini de açan Imaginite Studios, hem animasyon yapımları hem de mobil oyunlar ile ilerlemeye devam ediyor.

Maceracı Yüzgeçler ve Z Takımı gibi çizgi filmler ile önemli başarılar yakalayan Imaginite Studios'un ana odağında ise mobil oyun sektörü yer alıyor. Ülkemizin mobil oyun sektörünün en önemli firmaları arasında bulunan Rollic ile birlikte de çalışan Imaginite Studios, 2015 yılında Erhan Korkmaz tarafından Adana Çukurova Üniversitesi Teknokent’te kuruldu.

Bizimle paylaştığı bilgilere göre Rollic ile birlikte son bir yıl içinde 100'den fazla oyun deneyen Imaginite Studios, ilerleyen dönemde "Back to Home" isimli oyununu Steam platformu üzerinden de satışa sunacak. Hatırlatmak gerekirse girişim, ilk oyunları olan Mechagore ve Imprisoned Light'ı da Steam üzerinden oyuncular ile buluşturmuştu.

Imaginite Studios ekibi

Geçtiğimiz Haziran ayında İstanbul ofisini açan Imaginite Studios, 30 kişilik İstanbul ofisi ve 35 kişilik Adana ofisi ile birlikte her ay hyper-casual oyun türünde 40 prototip geliştirecek.

Imaginite Studios ekibi tarafından bizimle paylaşılan bilgilere göre dünyada en çok oynanan oyunu geliştirmeyi ve kısa süre içinde unicorn olmayı hedefleyen girişim, gelecek yıllarda açacağı farklı stüdyolar ile önce ülkemizdeki potansiyel yetenekleri değerlendirmeyi ve 3 yıl içinde de globale açılmayı planlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.