Netflix, animasyon stüdyosu Animal Logic'i satın alıyor

Netflix tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket, Avustralya merkezli animasyon stüdyosu Animal Logic'i tamamı nakit anlaşma karşılığında satın almayı planlıyor.
Netflix, animasyon stüdyosu Animal Logic'i satın alıyor

Netflix tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket, Avustralya merkezli animasyon stüdyosu Animal Logic'i tamamı nakit anlaşma karşılığında satın almayı planlıyor. Bu noktada Animal Logic'in “Happy Feet”, “The Lego Movie”, “Peter Rabbit”, "Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole" gibi birçok yapımın arkasındaki şirket olduğunu da belirtmek gerek. 

Animal Logic'in çoğunluğu Sidney ve Vancouver'da olmak üzere yaklaşık 800 çalışanı bulunuyor. Netflix, hissedarlarına gönderdiği mektupta, bu satın almanın şirket için animasyon prodüksiyon yeteneklerinin gelişimini hızlandırması konusunda yardımcı olacağını ve birinci sınıf bir animasyon stüdyosu kurma taahhüdünü güçlendireceğini söyledi.

Şirket, Animal Logic'in satın alma fiyatını açıklamadı ancak satın alma işlemini eldeki nakitten finanse edeceğini söyledi. Netflix, belirli düzenleyici onaylara tabi olarak bu yılın sonlarında satın almayı tamamlamayı planlıyor. İki şirket, 2023'te gösterime girecek olan “The Magician's Elephant” ve Ron Howard'ın ilk animasyon filmi “The Shrinking of Treehorn” için şimdiden iş birliği yapmaya başladı.

Netflix, CEO ve kurucu ortak Zareh Nalbandian liderliğindeki Animal Logic'in Animal Logic markası altında çalışmaya devam edeceğini; mevcut ve devam eden taahhütlerin üretimini yerine getireceğini ve uzun süredir devam eden stüdyo ortaklarıyla iş birliği yapmaya ve çalışmaya devam edeceğini açıkladı.

Günün erken saatlerinde Netflix'in son çeyrekte 970 bin kullanıcı kaybettiği haberini sizlere aktarmıştık. Şirket daha fazla kullanıcı edinebilmek için daha uygun fiyatlı abonelik modelleri üzerinde de çalışıyor. Bu modellerin başında ise reklam destekli abonelik geliyor. Bu modelin 2023 yılında aktif edilmesi bekleniyor. Netflix, bu model için Microsoft ile iş birliği yapıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.