Google Takvim'de e-posta davetlerinin tasarımı değişti

Güncelleme, önemli etkinlik ayrıntılarını daha erişilebilir ve kullanışlı hale getirerek, bir etkinliğin en önemli bilgilerini hızla bulmayı ve bunlara göre işlem yapmayı sağlıyor.
Google Takvim'de e-posta davetlerinin tasarımı değişti

Google, bugün Google Takvim'de yaptığı bazı değişiklikleri duyurdu. Paylaşılan bilgilere göre özellikle e-posta davetleri konusunda yenilikler yapıldı.

E-posta davetlerini, herhangi birinin size Google Takvim için gönderdiği etkinlik bildirimleri olarak açıklamak mümkün. Yani diyelim ki bir toplantınız var ve bunun Google Takvim'e eklenmesi gerekiyor, karşıdaki kişi size bir e-posta ile davetiye gönderiyor ve siz de eğer müsaitseniz o zamanı onaylıyorsunuz. Eminim, bugüne kadar bu özelliği birçok kişi kullanmıştır. Şimdi bu davetiyeler yeni bir görünüm aldı.

Google'ın paylaştığına göre bu güncelleme, önemli etkinlik ayrıntılarını daha erişilebilir ve kullanışlı hale getirerek, bir etkinliğin en önemli bilgilerini hızla bulmayı ve bunlara göre işlem yapmayı sağlıyor. Ayrıca, bir olayda yapılan, zaman veya yer değişikliği gibi bir değişikliği bildiren bir e-posta aldığınızda, hem eski hem de güncellenmiş bilgileri görüntülüyor. Kısacası Google, bir organizatör bir etkinliği güncellerse, yeni tasarımın size eski bilgileri de göstereceğini söylüyor.

Diyelim ki bir etkinliğin saati 11:30'dan 15:30'a alındı, yukarıdaki örnekte de görebileceğiniz gibi yeni tasarımda yeni bilgilerin altında eski başlangıç zamanı olan 11:30'un üzeri çizilmiş olarak karşımıza çıkıyor. Google ayrıca bir etkinlikle ilgili nelerin değiştiğini en üstte size söylüyor, böylece ne arayacağınızı da hemen fark edebiliyorsunuz. 

Google, bu değişikliğin ay sonunda herkes için aktif edileceğini belirtiyor. Özellik, kişisel hesapların yanı sıra tüm Google Workspace müşterilerinin yanı sıra eski G Suite Basic ve Business müşterilerinin kullanımına sunuldu. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.