Apple Design Awards 2022 kazananları açıklandı

Apple Design Award 2022'de toplamda 6 kategoride 12 uygulama ve oyuna ödül verildi. Apple Design Award 2022 kategorileri ise kapsayıcılık, keyif ve eğlence, etkileşim, görseller ve grafikler, sosyal etki ve inovasyon.
Apple Design Awards 2022 kazananları açıklandı

6 - 10 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan WWDC 2022 ile ilgili detayları sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Dün gerçekleşen Apple keynote ile başlayan WWDC 2022 çerçevesinde düzenlenen Apple Design Awards 2022 kazananları da açıklandı.

Apple Design Award 2022'de toplamda 6 kategoride 12 uygulama ve oyuna ödül verildi. Apple Design Award 2022 kategorileri ise kapsayıcılık, keyif ve eğlence, etkileşim, görseller ve grafikler, sosyal etki ve inovasyon. Apple Design Award 2022 kazananlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Apple Design Award 2022 kazananları

Kapsayıcılık

Procreate

Sanatçılar ve tasarımcılar için bir araç olan Procreate, iPad uygulamasıyla yaratıcılığın gücünü daha da fazla kişiye ulaştırmayı hedefliyor. Titreşim ve hareket filtresi, uygulama içi AssistiveTouch menüsü, sesli geri bildirim ve renk körlüğü ayarları gibi yeni erişilebilirlik özellikleriyle VoiceOver, Dinamik Font ve daha fazlasına yönelik destek kapsamını genişleten uygulama, daha çok sanatçıya içerik üretme, etkileşim kurma ve kendini ifade etme fırsatı sunuyor.

Wylde Flowers

Bir Apple Arcade orijinal yapımı olan Wylde Flowers, çeşitlilik sunan hikayesi ve LGBTQIA+ topluluğunu temsil eden karakterleriyle oyuncuları büyülü bir dünyayla tanıştırıyor. Kullanıcılar kendilerini kimliklerini sorgulamaya, başkalarını kabul etmeye, topluluklarına destek olmaya yönlendiren ve sonuç olarak çok daha kapsamlı bir hikayeye ev sahipliği yapan büyülü dünyaları keşfederken, hikaye anlatımı da her yaşı, kültürü ve cinsel kimliği temsil edecek şekilde değişiyor.

Keyif ve Eğlence

(Not Boring) Habits

(Not Boring) Habits, isminden de anlaşılacağı gibi, bilinen alışkanlık takibi araçlarına renkli özellikler getiriyor. Etkileyici tasarımları, eğlenceli dokunsal geri bildirimleri ve oyunlaştırma becerisiyle hayatı kolaylaştıran bu macera, ormanlarda ve dağlarda geçen, ilham verici bir yolculuk gibi sunuluyor. Böylece alışkanlıkları takip etmek gerçek anlamda sanatsal bir deneyime dönüşüyor.

Overboard!

Overboard!, “katil kim” oyununa yeni bir bakış açısı getiriyor. Bu sefer katil sizsiniz. Bu son derece eğlenceli dedektiflik oyununda bu kez dedektif yerine katil rolünü üstlenen oyuncular, hiçbir şeyden şüphelenmeyen diğer gemi yolcularıyla zekice konuşmalar yaparak bu suçtan kaçmaya çalışıyor. Etkileşimli hikaye anlatımı, etkileyici diyalogları ve birden fazla sonuyla bu oyun defalarca oynanacak türden.

Etkileşim

Slopes

Kayak takip uygulaması olan Slopes, kullanıcılara pratik bir kayak ve snowboard günlüğü sunuyor. Uygulama ayrıca mesafeyi ve hızı takip etmek için iPhone veya Apple Watch’taki GPS’ten yararlanıyor. Sınıfının en iyi sosyal özellikleriyle oyun benzeri bir deneyim sunan bu uygulama, tek bir düğmeye dokunarak arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantı kurmanızı sağlıyor. Çok büyük miktarda veriden yararlanan uygulama, hafif eğimli tepelerde kayak yapmak kadar kolay kullanılacak şekilde tasarlandı.

A Musical Story

Şarkıları hikaye ve sanatsal yaratım becerisiyle bir araya getiren A Musical Story, mobil oyunların nasıl olabileceğine dair fikirleri yeniden ele alıyor. Zengin ve minimalist animasyonlarla anlatılan hikaye, ritim oyunlarına yeni bir bakış açısı getiren oyun deneyimiyle bir araya geliyor. Böylece ortaya, farklı tasarım unsurlarının nasıl mükemmel bir uyumla çalışacağını gösteren bir oyun çıkıyor.

Sosyal Etki

Rebel Girls

Rebel Girls, aralarında Ruth Bader Ginsburg, Simone Biles ve Frida Kahlo gibi isimlerin yer aldığı, dünyanın en etkili kadınlarının hikayelerini zengin sesli içerikler ve orijinal sanat eserleriyle anlatıyor. Konular; kariyerler, kültürler ve on yıllar şeklinde ayrılıyor. Bu konulara eşlik ederken hikayelere ve arayüze de mükemmel uyum sağlayan sesler ve görseller ise dünyanın her yerinden kadın ve kendini belirli bir cinsiyetle tanımlamayan sanatçılar tarafından hazırlandı.

Gibbon: Beyond the Trees

Bir Apple Arcade orijinal yapımı olan Gibbon, oyuncuların ağaçlarda sallanıp atlayarak elle çizilmiş harika manzaralar eşliğinde ailesini aradığı bir ekolojik macera. Oyunun benzersiz mekanikleri özgürce eğlenmeyi sağlarken çevreye duyarlı hikayesi ve başka bir canlı rolünü üstlenen oyuncuya yaşattığı empati duygusu da önemli bir ders niteliği taşıyor.

Görseller ve Grafikler

Halide Mark II

Kamera uygulaması Halide Mark II, vazgeçilmez özelliklere odaklanıyor. Bu şık araç çok sayıda özelliği, gezinmeyi büyük ölçüde kolaylaştıran bir arayüzde sunuyor. Uygulamanın sade ve akıllıca düzenlenmiş arayüzü, bir film kamerasını andırıyor. Her hareket, uzun süredir fotoğrafçılıkla uğraşan kişilere tanıdık gelecek. Odak ve pozlama ayarlarını keşfetmeye yeni başlayan kullanıcılar ise aradıklarını kolayca bulabilecek. iPhone için harika bir kamera olan bu uygulama, şimdi iPad için özel olarak tasarlanan sürümüyle kullanıcıların muhteşem görseller yaratmalarına yardımcı oluyor.

LEGO® Star Wars: Castaways

Verdiği sinema hissi, etkileyici görsel efektleri ve dokunma tabanlı oyun deneyimi ile Castaways, hafife alınamayacak bir güce sahip. Uzun süre önce terk edilmiş bir gezegende geçen oyunun büyüleyici görsellere sahip ortamları ve akıcı animasyonları, oyuncuları anında aksiyon, gizem ve bazen de dans partileriyle dolu bir galaksinin içine alıyor. Sayısız kişiselleştirme seçeneği ve karşılaşılan çeşitli karakterlerle macera sürekli gelişiyor.

İnovasyon

Odio

Ses uygulaması Odio son derece gerçekçi ortam sesleri sunuyor. Şelaleler, akan nehirler, gür elektronik dalgalar gibi sesler Uzamsal Ses ve kafa izleme özelliğiyle daha da gerçekçi hale geliyor. Ses manzaraları, etkileyici dairesel bir arayüz üzerinden farklı türlerin karıştırılmasıyla kişiye özel hale getirilebiliyor. Her bir ses manzarasına, sesle mükemmel uyum sağlayan akıcı fütürist animasyonlar eşlik ediyor. Bu uygulama işitsel ve görsel deneyimi son derece etkileyici bir şekilde yorumluyor.

MARVEL Future Revolution

MARVEL Future Revolution, Stark Industries’i aratmayacak bir teknolojik başarı. 2021’de Yılın iPad Oyunu ödülünü kazanan bu yapım, Marvel Sinema Evreni’ne bir açık dünya aksiyon rol yapma oyunuyla can veriyor. Gücünü Metal teknolojisinden alan akıcı savaş bölümleri, etkileyici ara sahneler ve muhteşem ayrıntılara sahip karakter modelleriyle dolu çoklu evren, bu oyunda mükemmel bir biçimde bir araya geliyor.

İşCep’ten İş Bankası müşterisi olun
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.