Twitter, Spaces, bültenler ve topluluklar üzerine çalışan ekibini farklı alanlara yönlendiriyor

Twitter, Spaces, bültenler ve topluluklar üzerine çalışan ekibini farklı alanlara yönlendiriyor ve personelinin kullanıcı büyümesi ve kişiselleştirmeye odaklanmasını istiyor.
Twitter, Spaces, bültenler ve topluluklar üzerine çalışan ekibini farklı alanlara yönlendiriyor

Bloomberg'ün haberine göre Twitter, Spaces, bültenler ve topluluklar üzerine çalışan ekibini farklı alanlara yönlendiriyor ve personelinin kullanıcı büyümesi ve kişiselleştirmeye odaklanmasını istiyor. Kısacası teknoloji devi, yeni özellikleri üzerinde yoğunlaşmak yerine kullanıcı sayısını artırmak istiyor. 

Twitter son dönemde tüm dünyanın gündeminde. Bunun en önemli nedeni ise Elon Musk'ın şirketi 43 milyar dolarlık teklifle şirketi alacağının kesinleşmesi, ancak bunun bazı nedenlerden ötürü bir süre için rafa kalkmış olması. Aslında Twitter şu anda bir bekleme aşamasında ve belli ki bu da şirketin dinamiklerinin bir nebze de olsa karışmasına neden oluyor. Bu kapsamda Twitter CEO'su Parag Agrawal da işe alımların bir süre için durduğunu açıklamıştı. Yani Twitter'ın yeni elemana ihtiyacı varsa bile yapmak istediklerini elindeki mevcut ekibiyle yapmak zorunda kalıyor gibi duruyor.

Twitter, geçtiğimiz günlerde ise şirketin tüketici ürünleri lideri Kayvon Beykpour'u işten çıkarmıştı. Şu an yaşanan tüm gelişmeler yeni ürün başkanı ve geçici gelir başkanı Jay Sullivan'ın yönetiminde gerçekleşiyor. Twitter sözcüsünün Bloomberg'e verdiği demece göre şirketin tüketici ürün ekibi yapısı ve yol haritasında bazı güncellemeler yapıldığı bilgisi ortaya çıkıyor. 

Tüm bunların ışığında şirket yeni özelliklere odaklanmak bir yana dursun mevcut özellikleri korumayı ve en başta da belirttiğimiz üzere platformu kişiselleştirmeye, bunu yaparken de kullanıcı sayısını artırmaya odaklanıyor. Şirketin an itibarıyla üzerinde çalıştığı tek yenilik ise bu yılın başlarında duyurduğu düzenleme butonu. Bu buton ile orijinal gönderinin belirli bir zaman diliminde düzenlemelere izin vereceği ve bir tweet'in revizyon geçmişini içereceği iddia ediliyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.