Berlin merkezli femtech şirketi Inne, 10 milyon dolar yatırım aldı

2016 yılında kurulan Inne, salya örneklemesinden kadınların doğurganlık hormonu oranını ölçüyor. Geliştirdiği cihaz, luteinizan hormonu (LH) ve folikül stimülan hormonuna (FSH) odaklanıyor.
Berlin merkezli femtech şirketi Inne, 10 milyon dolar yatırım aldı

Kadın sağlığı üzerine odaklanan sağlık girişimi Inne, 10 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turu, DSM Venturing liderliğinde gerçekleştirildi. Turda Borski Fonu ve Calm Storm Ventures'ın yanı sıra Taavet Hinrikus, Dr Fiona Pathiraja ve Rolf Schromgens gibi melek yatırımcılar da yer aldı. Şirket, yeni aldığı yatırımı ABD'ye genişlemek ve Ar-Ge faaliyetlerini genişletmek için kullanacağını açıkladı. 

Inne'nin kurucusu ve CEO'su Eirini Rapti, "Inne, dünya çapında milyonlarca kadının güvenilir ortağı olabilir. Amacımız kadın sağlığı ile ilgili bilgiye erişimi demokratikleştirmek" ifadelerini kullanarak şirketin önemini ortaya koyuyor. 

2016 yılında kurulan şirket, salya örneklemesinden kadınların doğurganlık hormonu oranını ölçüyor. Geliştirdiği cihaz, luteinizan hormonu (LH) ve folikül stimülan hormonuna (FSH) odaklanıyor. (LH, vücudunuzdaki östrojen seviyesini düzenleyerek ve yumurta hücrelerinin gelişimi ve salımını tetiklemek için FSH ile birlikte çalışıyor.) kullanıcıların yumurtlama, adet döngüsü ve hormon seviyeleri hakkında bilgi sunuyor. 

Geçtiğimiz sene 2020'deki yatırımları ikiye katlayan femtech pazarında henüz keşfedilmemiş büyük bir alan var. Pazarın önümüzdeki 5 sene içinde büyümesini 3'e katlayarak 65 milyar dolara çıkması bekleniyor.

Mart ayında Alife Health, 22 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Yatırım turu Lux Capital, Union Square Ventures ve Maveron tarafından yönetildi. Bu, ABD merkezli girişimin geçen sene aldığı 9,5 milyon dolarlık yatırımından bir sene sonra geldi. 2020 yılında yola çıkan şirket, tüp bebek tedavisi için kişisel veri topluyor. Kişiselleştirilmiş doğurganlık verileriyle süreci klinik olarak destekliyor. Amaç, yapay zeka teknolojisiyle bu alandaki başarı oranını yükseltmek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.