Müzikte web3 devrimi: NFT öncüleri Snoop Dogg ve Steve Aoki'nin yeni NFT albümü

Alpha Doggz Da Da albümünü, her iki sanatçının da diğer NFT projelerinden NFT almış koleksiyonerlere yeni imkanlar sunuyor. Geleneksel müzisyenlerden farklı olarak Snoop Dogg ve Steve Aoki'nin yeni albümünü NFT olarak yayınlaması, NFT pazarlama süreçlerinin müzik sektörünü nasıl dönüştürdüğünü gösteriyor.
Müzikte web3 devrimi: NFT öncüleri Snoop Dogg ve Steve Aoki'nin yeni NFT albümü

NFT öncüleri Snoop Dogg ve Steve Aoki'den pek çok kez bahsettik. Hatırlarsanız, Mart 2021'de T-Mobile'ın eski CEO'su Legere, Steve Aoki'nin NFT eserini 888 bin 888 dolara satın aldı. Snoop Dogg ise NFT koleksiyonu ve metaverse oyunlarının yanı sıra geçtiğimiz aylarda bir NFT plak şirketi adımı attı. Ayrıca Snoop Dogg ve Steve Aoki'nin NFT koleksiyonları, ünlülere ait en değerli 5 NFT portföyü arasında yer alıyor. 

Sanatçıların NFT alanını nasıl sahiplenebileceğini gösteren Snoop Dogg ve Steve Aoki şimdi de yeni bir NFT albüme imza atıyor. Steve Aoki, geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir tweet ile bu harika haberi hayranlarına duyurdu. 

Alpha Doggz Da Da albümünün detayları

Alpha Doggz Da Da albümünü, her iki sanatçının da diğer NFT projelerinden NFT almış koleksiyonerlere yeni imkanlar sunuyor. Eğer  Snoop Stashbox token'ınız ya da Aokiverse Passport NFT'niz varsa, şarkıyı airdrop üzerinden ücretsiz olarak edinebiliyorsunuz. 

Kademeli olarak yayınlanması planlanan albümün ilk iki şarkısı önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek. 

Bu arada NFT albüm konusunda bu Snoop Dogg'un ilk adımı değil. Snoop Dogg ve Wiz Khalifa, 8 şarkılık NFT projesiyle gündeme geldi. Ape Drops isimli proje yalnızca ApeCoin sahiplerine sunuluyor. Bored Ape Yacht Club'ın başarısı yeni pazarlama taktikleriyle kendini göstermişti. 

Üstelik yakın zamanda Snoop Dogg, satın aldığı Death Row Records'u bir NFT plak şirketi olarak konumlandırmayı planladığını açıklamıştı. Bununla beraber ünlü rap sanatçısı, Death Row Records'tan çıkan bazı albümleri, Apple Music ve Spotify gibi müzik yayın platformlarından kaldırdı. 

Alpha Doggz Da Da albümü, Gala Games’in müzik şirketi Gala Music tarafından destekleniyor. Bu noktada Gala Music'in Snoop Dogg ile yeni bir projeye daha imza atacağını belirtmekte fayda var. Snoop Dogg, Ice Cube, TooShort ve  E40 özel bir NFT projesi için bir araya gelecek

Geleneksel müzisyenlerden farklı olarak Snoop Dogg ve Steve Aoki'nin yeni albümünü NFT olarak yayınlaması, NFT pazarlama süreçlerinin müzik sektörünü nasıl dönüştürdüğünü gösteriyor. Uzun vadede her sanatçının yeni albümünü kendi NFT topluluğuna açması, NFT topluluklarının daha fazla ilgi görmesiyle sonuçlanacak. Aynı şekilde Apple Music, Spotify ve Amazon Music gibi platformlara gösterilen ilginin azalması da olası.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.