Paket yönlendirme servisi sunan Yollando, 3.2 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

145 ülkeye, 175 binden fazla siparişi paket birleştirme ve yeniden paketleme hizmeti ile 40 binden fazla gönderi olarak dünya çapında ulaştırmayı sağlayan Yollando, 3.2 milyon dolar değerleme üzerinden ara tur yatırımı aldı.
Paket yönlendirme servisi sunan Yollando, 3.2 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Alışveriş ve paket yönlendirme girişimi Yollando, 145 ülkeye, 175 binden fazla siparişi paket birleştirme ve yeniden paketleme hizmeti ile 40 binden fazla gönderi olarak dünya çapında ulaştırmayı sağlıyor. Yollando, 3.2 milyon dolar değerleme üzerinden ara tur yatırımı aldı. Gerçekleşen yatırım turuna Pytch Ventures ve iş insanları Naser Alim, Efe Duran Sarıkaya, Mehmet Bostan, Belkıs Kuşçulu Özer ve Kerim Kotan katıldı.

6 dilde hizmet veren Yollando, Türkiye’den Dünya’ya paket yönlendirme hizmeti vererek yurt dışında bulunan kullanıcıların Türkiye’den alışveriş yapmasını sağlıyor. Yurt dışındaki kullanıcılar, Türkiye’den tanımlanan adres üzerinden tüm e-ticaret sitelerinden kolayca alışveriş yapabiliyor. Yapılan alışveriş sonrasında kullanıcılar Yollando’nun sunmuş olduğu hizmetler sayesinde kargo ve gönderi masraflarında yüzde 80 tasarruf sağlıyor.

125 bin bireysel ve kurumsal kullanıcıya hizmet veren Yollando, 175 binden fazla alışverişe aracılık ederek 145 ülkeye de paket gönderimi gerçekleştirdi. Ayrıca Yollando kişisel asistanı “Buy For Me” servisi ile yurt dışındaki müşterilerine daha hızlı ve kolay alışveriş imkanı sağlıyor. Kullanıcılar “Buy For Me” hizmeti ile Türkiye’den istedikleri ürünün linkini ilettikten sonra vakit kaybetmeden ürüne sahip olabiliyor.

Yollando kurulduğu günden itibaren hızla büyüyen e-ticaret hacmi ile gönderi bazında 5 kat, kullanıcı bazında ise 3 kat yıllık büyüme gerçekleştirdi. Aldığı yatırım ile operasyon ve pazarlama faaliyetlerini hızlandırıp bölgedeki lider paket yönlendirme servisi olmayı hedefleyen girişim, teknolojik  altyapısı ile yeni hayata geçirdiği Yollando Shop ile B2B dashboard ve API entegrasyonu hizmetlerini kullanıcılarına sunarak hızla büyümeye devam edecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.