Perakendecileri bağımsız markalara bağlayan pazar yeri Faire, Seri G turun devamında 416 milyon dolar yatırım aldı

Faire, Seri G turun devamında, 416 milyon dolar yatırım aldı. Yatırımın 196 milyon doları Sequoia ve Y Combinator'dan, geri kalan 220 milyon doları ise diğer mevcut yatırımcılardan geldi.
Perakendecileri bağımsız markalara bağlayan pazar yeri Faire, Seri G turun devamında 416 milyon dolar yatırım aldı

Yerel ve bağımsız perakendecileri globaldeki markalarla birleştirmek için veri odaklı bir yaklaşım benimseyen ve bu kapsamda özellikle yapay zekadan yararlanan bir toptan satış pazarı (wholesale) olarak faaliyet gösteren Faire, Seri G turun devamında, 416 milyon dolar yatırım aldı. Faire, Seri G kapsamında geçtiğimiz kasım ayında 400 milyon dolar yatırım almıştı. Şirketin kasım ayındaki değerlemesi 12.4 milyar dolardı. Özetle, Faire'in Seri G'de aldığı toplam yatırım 816 milyon dolara ulaştı.

Faire'in 416 milyon dolarlık yeni yatırımının 196 milyon doları Sequoia ve Y Combinator'dan, geri kalan 220 milyon doları ise diğer mevcut yatırımcılardan geldi. Faire, son yatırımla birlikte kurulduğu 2017'den bu yana toplamda 1.4 milyar dolar yatırım almış oldu. 

Faire, kendi web sitesine göre, dünya çapında 450 binden fazla perakendeciyi 100'den fazla ülkeden 70 binden fazla markaya bağlıyor. Marcelo Cortes, Daniele Perito ve Max Rhodes tarafından hayata geçirilen Faire, markalar için satış, pazarlama ve analiz araçları sağlıyor, böylece satıcılar toptan satış işlerini basitleştirebiliyor. Platform, perakendecilerin Amazon'da satılmayan ürünler ve çevre dostu ürünler de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından ürünlerin keşfedilmesine yardımcı oluyor. 

Faire, satın alan perakendecilere 60 günlük ödeme koşulları sunarak, daha önce yalnızca perakende zincirlerine sunulan bir avantaj olan daha fazla ödeme esnekliği sağlıyor. Faire'in algoritması, makine öğrenimi aracılığıyla, belirli bir perakendeci için neyin iyi satacağına dair akıllı, veriye dayalı öneriler ve öngörüler sunuyor.

Yakın zamanda Avustralya'da da faaliyete başlayan Faire, Avrupa'da da gün geçtikçe varlığını artırıyor. Faire, aldığı yeni yatırımla global olarak genişlemesine devam edeceğini; aynı zamanda yeni işe alımlar yapacağını belirtiyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.