Mobil kripto bankacılık uygulaması Metavest, 1,6 milyon dolar tohum yatırım aldı

Yerli bir çözüm olan mobil kripto bankacılık uygulaması Metavest, geçtiğimiz Nisan ayı içinde tohum yatırım turunu tamamladığını duyurdu.
Mobil kripto bankacılık uygulaması Metavest, 1,6 milyon dolar tohum yatırım aldı

Teknoloji sektörünün en önemli alanlarından biri haline gelen blockchain ve kripto para girişimleri yatırımlar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yerli bir çözüm olan mobil kripto bankacılık uygulaması Metavest, geçtiğimiz Nisan ayı içinde tohum yatırım turunu tamamladığını duyurdu.

Metavest tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, tohum yatırım turunda 1,6 milyon dolar yatırım aldı. Blockchain üzerindeki finansal ürünleri kullanıcılarına sunma hedefi ile kurulan Metavest, 1,6 milyon dolarlık tohum yatırım turunu yerli ve yabancı yatırımcıların katılımıyla tamamladı.

Aktarılan bilgilere göre tohum yatırım turuna Transfero Group’un yanı sıra Türkiye ve yurt dışından çeşitli melek yatırımcıların katıldıklarını da ekleyelim.

Metavest ekibi tarafından paylaşılan bilgilere göre alınan yatırım, finans ve blockchain alanındaki en yetkin yetenek havuzuna erişmek ve projenin yoğun rekabet ortamında finansal risklerden uzak ve sürdürülebilir bir şekilde ilerletilmesi için kullanılacak.

2021 yılının Kasım ayında Nafiz Bayındır tarafından kurulan Metavest, şu an için 20 kişiye yaklaşan bir ekip ile birlikte yönetiliyor. Metavest, kullanıcılarına banka hesaplarından Metavest uygulamasına doğrudan fon aktarımı, MVST ismi ile kendi kripto ve DeFi üzerinde bulunan sabit getiri odaklı fırsatlara kolay ve güvenli bir şekilde erişim imkanı sunacak. Dilerseniz Metavest’in Private Beta versiyonu için bekleme listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.