Blockchain odaklı oyunlar geliştiren Irreverent Labs, 40 milyon dolar yatırım aldı

İlk olarak geçtiğimiz Cuma günü SEC dosyaları ile ortaya çıkan yatırımın detayları bugün paylaşıldı
Blockchain odaklı oyunlar geliştiren Irreverent Labs, 40 milyon dolar yatırım aldı

NFT ve blockchain odaklı oyunların her geçen gün daha popüler bir hale geldiklerini geçtiğimiz dönemlerde pek çok kez sizlere aktarmıştık. Bu oyunlardan biri olarak karşımıza çıkan ABD merkezli Irreverent Labs, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

İlk olarak geçtiğimiz Cuma günü SEC dosyaları ile ortaya çıkan yatırımın detayları ise bugün paylaşıldı. Irreverent Labs tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, A serisi yatırım turunda 40 milyon dolar yatırım aldı. 40 milyon dolarlık yatırım turu, Andreessen Horowitz liderliğinde gerçekleşti.

Yatırım turuna, Andreessen Horowitz'in haricinde ise Unlock Venture Partners, Advancit Capital, Keen Crypto, Solana Ventures, Infinity Ventures Crypto kurucusu Brian Lu, Creative Artists Agency kurucusu Michael Ovitz, oyuncu Sonam Kapoor ve Capitoria da katıldı.

Alınan 40 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Irreverent Labs'in bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 45 milyon dolara ulaştığını da ekleyelim. 2021 yılında David Raskino ve Rahul Sood tarafından ABD'de kurulan Irreverent Labs, NFT ve blockchain odaklı oyunlar geliştiriyor.

İlk oyunu olan MechaFightClub'ı kısa süre önce kullanıma sunan Irreverent Labs, sunduğu oyunda NFT'leri oldukça aktif bir şekilde de kullanıyor. MechaFightClub oyunu içinde yer alan karakterler aslında birer NFT olduğunu ve oyun içinde alınıp satılabildiğini de ekleyelim.

Irreverent Labs tarafından aktarılan bilgilere göre alınan 40 milyon dolarlık yatırım, MechaFightClub oyununun geliştirilme süreci için kullanılacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.