NFT özelliklerinin değişmesine ve gelişmesine imkan sağlayan Freeverse.io, 10.5 milyon dolar yatırım aldı

Freeverse.io, Earlybird ve Target Global tarafından yönetilen Seri A turda 10.5 milyon dolar yatırım aldı. Tura, Adara Ventures, 4Founders Capital, Mario Götze, Avi Meir, Lucas von Cranch ve Maex Ament gibi isimler de katıldı.
NFT özelliklerinin değişmesine ve gelişmesine imkan sağlayan Freeverse.io, 10.5 milyon dolar yatırım aldı

NFT özelliklerinin değişmesine ve gelişmesine imkan sağlayan Freeverse.io, Earlybird ve Target Global tarafından yönetilen Seri A turda 10.5 milyon dolar yatırım aldı. Mevcut yatırımcılar Adara Ventures ve 4Founders Capital'ın da katıldığı turda karşımıza, futbolcu Mario Götze, Travelperk CEO'su Avi Meir, OneFootball CEO'su Lucas von Cranch ve Taulia ve Centrifuge kurucu ortağı Maex Ament gibi isimler de çıkıyor. 

Freeverse.io, yatırımı güçlü bir pazara açılma hamlesini finanse etmek, ayrıca ürün ve temel teknolojinin geliştirilmesine devam etmek için kullanacağını açıkladı.

Barselona merkezli Freeverse.io, şimdiye kadar benzersiz dijital öğeleri doğrulamak için blockchain teknolojini kullanan, NFT'lere dayalı canlı varlıklar yarattığını söylüyor. Şirket, sanal avatarlar ve ürünlerinin dijital versiyonlarını oluşturmakla ilgilenenler başta olmak üzere bilhassa oyun geliştiricileri ve markaları hedefliyor; yeni nesil dijital endüstriye güç verecek NFT 2.0 platformu Living Assets'i yaratmak istiyor.

Freeverse.io, temel ürününün, şirketlerin ürünlerine yeni katman eklemesine izin veren bir platform olduğunu açıklıyor. Bu platform, NFT'lere sahip tarafından nasıl kullanıldıklarına bağlı olarak değişip gelişebilme yeteneği sunuyor.

Freeverse.io, ana blockchain ağlarında (Ethereum, Polkadot, TRON gibi) entegre olabilen, sahtekarlığa karşı çözümler sunabilen bir teknolojiye sahip. Şirket, gelişen varlıkların yaratıcılar ve kullanıcılar arasında yeni, şeffaf bir anlaşma gerektirdiğini söylüyor; canlı varlıklarla ilgili her durumda, standart NFT'lerin önemli bir sorununu ele aldığını belirtiyor.

Şirket, her varlığın her durumunun bu anlaşmayı keyfi olarak bozabilecek özel sunuculara harici bağlantılar yoluyla değil, zincir üzerinde onaylanabileceğini dile getiriyor. Buna şöyle bir örnek verilebilir; bir alıcı, World of Warcraft'ta bir silahı, yalnızca Blizzard (yaratıcı) tarafından onaylanmış özelliklere sahipse edinebilecek.

Freeverse.io'nun API'ı ile içerik oluşturucular, sonsuz miktarda NFT oluşturabiliyor ve varlıkların özelliklerini istedikleri zaman değiştirebiliyor, değişikliklerin zincir üzerinde sertifikasyonunu sağlamak için herhangi bir blockchain'e bağlanabiliyor. Böylelikle içerik oluşturucu, varlığın tam sahipliğini oyuncuya vermeye devam ediyor. Bununla birlikte, NFT'yi geliştirme yeteneği de yaratıcı tarafından korunuyor ve bu kişilere NFT'nin nasıl gelişeceğine ilişkin kuralları belirleme yeteneği veriliyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.