Uzaktan hasta izleme platformu Ordinary Folk, 5 milyon dolar yatırım aldı

Girişim iki ana platformdan oluşuyor. Noah adlı platform erkeklerin cinsel ve zihinsel sağlığı üzerine yoğunlaşıyor. Zoey ise kadınların cinsel sağlık, doğurganlık, zihinsel sağlığı üzerine odaklanıyor.
Uzaktan hasta izleme platformu Ordinary Folk, 5 milyon dolar yatırım aldı

Singapur merkezli kadın ve erkek sağlığına odaklanan uzaktan hasta izleme platformu Ordinary Folk, 5 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım, Monk’s Hill Ventures tarafından yapıldı. Şirket, yeni gelen yatırımı Hong Kong'a açılmak için kullanacak.

2020 yılında Sean Low tarafından kurulan girişim iki ana platformdan oluşuyor. Noah adlı platform erkeklerin cinsel ve zihinsel sağlığı üzerine yoğunlaşıyor. Ayrıca saç bakımı ve kilo yönetimine yardımcı oluyor. Zoey ise kadınların cinsel sağlık, doğurganlık, zihinsel sağlığı üzerine odaklanıyor. Şirket, Covid-19 salgının da etkisiyle kurulduğundan bu yana gelirlerini yüzde 130 artırdı. 

Şirketin Singapur'dan sonraki durağı Hong Kong olacak. Bu pazara neden odaklandıklarını Low, şöyle anlatıyor: "Singapur ile Hong Kong arasında birçok benzerlik var. Her ikisi de aynı sorunlara sahip sağlık sistemlerine sahip.  Singapurlular ve Hong Konglular da yüksek sağlık maliyetleri, yasadışı ilaç korkusu, doktora gitmenin zorluğunu yaşıyor. İki şehir de bir taraftan yoğun nüfusu ve hızlı temposuyla dikkat çekiyor."

Uzaktan hasta izleme, dijital sağlık ve sağlık teknolojisinde hızla büyüyen bir alan olma özelliğini taşıyor. Dün Blue Spark Technologies, 40 milyon dolar yatırım aldığını yazmıştık. Yatırım turu, Aon plc'nin katılımıyla GT Investment Partners (Ghost Tree Partners) liderliğinde yapılmıştı.

Yeni gelen yatırım, şirketin pazarlama süreçlerini geliştirmek için kullanılacağını belirtilmişti. 2021 yılında kurulan şirketin toplam yatırım bedeli 66 milyon dolara çıkardı. Mark Fox, Scott Warner, Jeff Willardson ve David Byrne tarafından faaliyete geçirilen Blue Spark, 72 saate kadar vücut ısısı verilerini algılıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.