190 milyon dolar yatırım alan Instabox'ın değerlemesi 1 milyar doları aştı

Yeni nesil bir teslimat servisi olarak hizmet veren İsveç merkezli Instabox, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Instabox tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 190 milyon dolar yatırım aldı.
190 milyon dolar yatırım alan Instabox'ın değerlemesi 1 milyar doları aştı

E-ticaretin yükselişi ile birlikte kargo ve teslimat şirketlerinin önemi de her geçen gün artmaya devam ediyor. Yeni nesil bir teslimat servisi olarak hizmet veren İsveç merkezli Instabox, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Instabox tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 190 milyon dolar yatırım aldı.

Instabox'ın 190 milyon dolarlık yatırım tutu, Verdane liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, Verdane haricinde ise şirketin eski yatırımcıları arasında bulunan Creades, EQT Ventures, Tham Special Investment AB, Nineyards, Tacito, M2 Asset Management ve adı açıklanmayan birkaç yeni yatırımcı katıldı.

Instabox'ın paylaştığı bilgilere göre alınan 190 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte girişiminin değerlemesinin 1 milyar doları aştığını da ekleyelim. En son 2021 yılını Şubat ayında 90 milyon dolar yatırım alan Instabox'ın bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 327 milyon dolara ulaştı.

2015 yılında Alexis Priftis, Johan Lundin ve Staffan Gabrielsson tarafından Stockholm'de kurulan Instabox, sahip olduğu teslimat noktaları üzerinden müşterilerine teslimatlarını gerçekleştiriyor. Sipariş verilen gün içinde teslimatlarını gerçekleştirebilen Instabox, siparişleri süper marketler, postaneler ve tren istasyonları gibi noktalarda bulunan akıllı dolaplarına bırakıyor. 

Hızlı bir şekilde büyüyen Instabox'ın geçtiğimiz yıl içinde Norveç merkezli Porterbuddy ve Hollanda merkezli Red je Pakketje teslimat servislerini satın aldığını da ekleyelim. Geçtiğimiz aylarda Almanya'da hizmet vermeye başlayan Instabox, şu an için İsveç, Norveç, Danimarka, Hollanda ve Almanya olmak üzere 5 ülkede hizmet veriyor. Instabox'ın aldığı yatırım ile birlikte yakın zaman içinde Avrupa'da bulunan diğer ülkelere açılması da sürpriz olmayacaktır. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.