Meta, Horizon Worlds platformunun web ve mobil versiyonları üzerinde çalışıyor

Meta CTO'su Andrew “Boz” Bosworth tarafından aktarılan bilgilere göre Meta, Horizon Worlds'ün web sürümü üzerinde çalışıyor.
Meta, Horizon Worlds platformunun web ve mobil versiyonları üzerinde çalışıyor

Sosyal bir metaverse platformu olan Meta Horizon Worlds'ün yeni oyun içi satın alma özelliği ve içerik üreticilerine özel ödül programını test etmeye başladığını geçtiğimiz günlerde sizlere aktarmıştık. Meta CTO'su Andrew “Boz” Bosworth tarafından aktarılan bilgilere göre Meta, Horizon Worlds'ün web sürümü üzerinde çalışıyor.

Hatırlatmak gerekirse Meta Horizon Worlds metaverse platformuna şu an için sadece Quest sanal gerçeklik gözlükleri ile erişilebiliyor. Konu ile ilgili başka bir açıklama ise Meta'da Horizon başkan yardımcısı olarak görev yapan Vivek Sharma tarafından geldi. 

Sharma, Horizon Worlds platformunun önümüzdeki dönemde mobil platformlar için kullanıma sunulabileceğini paylaştı. Sharma'nın aktardığı bilgilere göre Horizon Worlds platformunun mobil uygulamaları yıl sonunda karşımıza çıkabilir. İlerleyen dönemlerde Horizon Worlds'ün oyun konsollarına gelebileceğini de aktaralım.

İlk etapta sanal gerçeklik odaklı sosyal bir metaverse platformu olarak karşımıza çıkan Meta Horizon Worlds, web ve mobil sürümlerinin de gelmesi ile birlikte sanal gerçeklik odağından çıkarak çok daha büyük bir kitleye erişebilir.

Geçtiğimiz günlerde Meta'nın Horizon Worlds içinde gerçekleşen satın almalardan yüzde 25 oranında komisyon alacağı açıklanmıştı. Açıklamalarında bu konuya da değinen Bosworth, platformun web versiyonunda da komisyon oranının yüzde 25 olacağını duyurdu. 

Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz yılın Ekim ayında Facebook'un çatı şirket ismini Meta olarak değiştirdiğini sizlere aktarmıştık. Meta'nın Horizon Worlds platformu ile başarılı olup olamayacağını ise zaman gösterecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.