Kayıp eşya pazar yeri çözümü sunan Boomerang, Kalyon Venture Capital'dan yatırım aldı

Blink Energy, Delivers.ai ve Bluedot yatırımlarıyla girişimciliğe hızlı bir adım atan Kalyon Venture Capital, son yatırımını kayıp eşya pazar yeri çözümü sunan Boomerang girişimine gerçekleştirdi.
Kayıp eşya pazar yeri çözümü sunan Boomerang, Kalyon Venture Capital'dan yatırım aldı

Blink Energy, Delivers.ai ve Bluedot yatırımlarıyla girişimciliğe hızlı bir adım atan Kalyon Venture Capital, son yatırımını kayıp eşya pazar yeri çözümü sunan Boomerang girişimine gerçekleştirdi. Kalyon Venture Capital, aralarında GGV Capital, Relay Ventures, Animal Capital, Unanimous Capital, Monta Vista Capital, yıldız sporcu ve ünlülerin de katıldığı tohum yatırımcı listesinde yer aldı.

Skyler Logsdon, Philip Inghelbrecht ve Augustine Diep-Tran tarafından kurulan Boomerang, hızla büyüyen, ABD merkezli bir girişimdir. Girişimin kurucuları Shazam, TrueCar, Tatari ve YourMechanic gibi başarılı şirketlerde kurucu ve yönetim kadrosunda bulunuyor.

Kayıp eşyalar sadece tüketiciler için değil, havalimanları, stadyumlar, alışveriş merkezleri, oteller, okullar vb. alanlarda işletmelere operasyonel yük ve sorun oluşturuyor. Mevcut pazarda kayıp eşyalar için çözüm sunan büyük bir oyuncu ise bulunmuyor. Boomerang, kayıp eşya sorununa ilişkin, işletmelere ve müşterilerine yenilikçi ve pratik bir çözüm sunmayı hedefliyor.

Kalyon Venture Capital, teknik ekibini Türkiye’de büyütmeyi planlayan girişimi bu konuda desteklemenin yanında, gelecekte olası bir Türkiye pazarına giriş sürecinde firmaya network ve kaynak desteği de sağlayacak.

Kalyon Venture Capital Yatırım Komitesi başkanı Murathan Kalyoncu, Boomerang'ın erken aşama yatırımcıları arasında olmaktan ve ABD pazarında yatırım faaliyetlerini sürmekten dolayı gurur duyduklarını açıkladı. Bu gibi global yatırımların Kalyon Venture Capital’ı gelecekteki yatırımları konusunda motive ettiğini ve yatırımların hem yerli hem global pazarlarda hızlanarak devam edeceğini ifade etti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.