Anzu, NBCUniversal ve HTC'nin de desteğiyle 20 milyon dolar yatırım aldı

Oyun içi reklam platformu Anzu, yeni yatırım turunda 20 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna dünyanın önde gelen medya şirketi NBCUniversal ve elektronik cihaz üreticisi HTC'nin de katılması dikkat çekti.
Anzu, NBCUniversal ve HTC'nin de desteğiyle 20 milyon dolar yatırım aldı

Anzu.io'nun 2019 yılında oyun içi programatik reklam platformuna 6.5 milyon dolar yatırım aldığını sizlere aktarmıştık. 2021 yılında Anzu.io'nun, BITKRAFT Ventures ve HBSE Ventures liderliğinde 9 milyon dolar yatırım aldığını hatırlatalım. O dönemde yatırım turuna WPP, Sony Innovation, Fund, Alumni Ventures Group, LGBT+ VC Gaingels,  The Chicago Cubs, Goal Ventures, Marc Merrill ve Dylan Collins katılmıştı.

Şirket şimdi yeni bir yatırım turu ile daha karşımızda. Oyun içi reklam platformu Anzu,yeni yatırım turunda 20 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna dünyanın önde gelen medya şirketi NBCUniversal ve elektronik cihaz üreticisi HTC'nin de katılması dikkat çekti. Yatırım turuna mevcut yatırımcılarından WPP, Sony Innovation Fund, BITKRAFT Ventures, HBSE Ventures ve Alumni Ventures Group katıldı. 

Beyzbol takımı The Chicago Cubs, Goal Ventures, Riot Games'in kurucu ortağı Marc Merrill katıldı. Şirket, bu yeni yatırım turu ile 2017'den beri aldığı yatırım miktarını 37 milyon dolara taşımış oldu.

Tıpkı önceki yatırım turunda olduğu gibi, bu yatırım turunda da yatırımcılar stratejik ortak olarak konumlandı. Bu anlamda Anzu'nun bağımsız bir şirket olarak varlık göstermeye devam ettiğini belirtelim.

Anzu'nun kurucu ortağı ve CEO'su Itamar Benedy, yaptığı açıklamada; herkesin, Metaverse'de yer almaktan bahsettiğini ancak bunu uygulamada görmek isteyenlerin, günümüzün popüler oyun platformlarına bakması gerektiğini vurguladı. Benedy, bu yatırım turu ile birlikte Anzu.io'nun oyun içi reklam çözümünün büyümeye devam edeceğini dile getirdi. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.