Trendyol'un Avrupa açılımı ile ilgili resmi açıklama geldi: Amsterdam ve Lüksemburg'da da ofisler açacak

Avrupa'nın Trendyol için çok önemli bir hedef pazar olduğunu dile getiren Çağlayan Çetin, ilk önceliklerinin platform içinde yer alan 250 bini aşkın satıcının ürünlerini e-ihracatla Avrupa'ya taşımak olduğunu da belirtti.
Trendyol'un Avrupa açılımı ile ilgili resmi açıklama geldi: Amsterdam ve Lüksemburg'da da ofisler açacak

Uzun zamandır yurt dışında bir pazar yeri kuracağı ile ilgili duyumlar aldığımız Trendyol'un, çeşitli iş ilanları ile birlikte Avrupa açılımında vites artırdığını geçtiğimiz Ocak ayında sizlere aktarmıştık. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin, Trendyol'un Avrupa açılımı ile ilgili önemli detaylar paylaştı.

Trendyol’un yurt dışı yatırım planlarından bahseden Çetin, önümüzdeki yıllarda en büyük hedeflerinin, hem Avrupa'da hem Orta Doğu'da hem de Türk Cumhuriyetlerinde büyümek olduğunu dile getirdi. Almanya'da çalışmalara başladıklarını ve Berlin'de geçen hafta bir ofis açtıklarını bildiren Çetin, ilerleyen aylarda ise Amsterdam ve Lüksemburg'da da ofisler açacaklarını aktardı.

Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz dönemlerde karşımıza çıkan Trendyol'un iş ilanları Almanya için açılmıştı. Avrupa'nın Trendyol için çok önemli bir hedef pazar olduğunu dile getiren Çetin, ilk önceliklerinin platform içinde yer alan 250 bini aşkın satıcının ürünlerini e-ihracatla Avrupa'ya taşımak olduğunu da belirtti.

İkinci önceliklerinin Orta Doğu ülkeleri olduğuna işaret eden Çetin, bu alanda da yatırım çalışmaları yaptıklarını ve yakın zamanda Dubai'de bir ofis açacaklarını da sözlerine ekledi. Türk Cumhuriyetlerinin de yatırım ağlarında bulunduğunu paylaşan Çetin, önümüzdeki 3-5 yıl için ciddi hedeflere sahip olduklarını da paylaştı. E-ihracat özelinde de açıklamalarda bulunan Çetin, 2023 yılında e-ihracat hacminde 1 milyar dolarlık bir hedefleri olduklarını da paylaştı.

Yurt dışında açılacak olan ofislerler birlikte Trendyol'un uluslararası pazar yerinin kısa zaman içinde karşımıza çıkacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Ülkemizin en önemli e-ticaret çözümleri arasında yer alan Trendyol'un yurt dışında nasıl bir performansa sahip olacağını ise zaman gösterecek. Trendyol'un yurt dışı ve uluslararası pazar yeri ile ilgili çalışmaları hakkındaki tüm detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.