Tedarikçiler, Apple'ın elektrikli sürücüsüz otomobili için hazırlanmaya başladı

Ortaya çıkan bilgilere göre Apple'ın en büyük tedarikçileri arasında yer alan Tayvan merkezli Foxconn ve Çin merkezli Luxshare, otomobil parçalarının tedariği için çalışmalarına başladı.
Tedarikçiler, Apple'ın elektrikli sürücüsüz otomobili için hazırlanmaya başladı

Apple'ın elektrikli sürücüsüz otomobili ile ilgili detayları ve otomobilin 2024 yılında tanıtılabileceğini sizlere geçtiğimiz aylarda aktarmıştık. Bugün karşımıza çıkan yeni gelişmelere göre Apple'ın tedarikçileri otomobil parçaları üretmek için çalışmalarına başladı.

Apple tarafından piyasaya sunulacak bir elektrikli sürücüsüz otomobilinin kısa süre içinde büyük bir satış başarısı elde edebileceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Apple ile elektrikli sürücüsüz otomobil üzerinde çalışabilecek olan tedarikçiler de tıpkı diğer Apple modellerinde de olduğu gibi karlı bir işe girmiş olacaklar.

Bu nedenle tedarikçiler arasında Apple'ın elektrikli sürücüsüz otomobil projesi olan Project Titan için önemli bir rekabet oluştu. Ortaya çıkan bilgilere göre Apple'ın en büyük tedarikçileri arasında yer alan Tayvan merkezli Foxconn ve Çin merkezli Luxshare, otomobil parçalarının tedariği için çalışmalarına başladı.

Günümüzün en büyük iPhone üreticisi konumunda bulunan Foxconn, 2023 yılında ABD ve Meksika'da elektrikli otomobiller üretmeye başlayacağını duyurdu. Luxshare ise Çin'in en büyük otomotiv şirketlerinden olan The Chery Group ile elektrikli otomobiller üretmek için iş birliğine gitti.

Foxconn ve Luxshare tarafından atılan bu adımlar, her iki şirketin de Project Titan için hazırlanmaya başladığını gösteriyor. Kısacası Apple'ın elektrikli sürücüsüz otomobili ile ilgili detaylar tahmin ettiğimizden daha kısa bir süre içinde de karşımıza çıkabilir.

Otomobil üretimi konusunda daha tecrübeli olan firmaların, Project Titan üzerinde Apple ile birlikte çalışabileceklerini de hatırlatalım. Karşımıza çıkan sızıntılara göre otomotiv dünyasının en önemli firmaları arasında yer alan Hyundai ve Kanada merkezli otomobil parçası üreticisi Magna International da Project Titan için adaylar arasında. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.