Metaverse lansman: Samsung'un Galaxy S22 lansmanı Decentraland'de 100 binden fazla kişi tarafından takip edildi

Galaxy S22 ailesinin lansmanı Samsung'un Decentraland içinde yer alan Samsung 837X alanında gerçekleşti. Paylaşılan bilgilere göre Galaxy S22 ailesinin lansmanı, Decentraland içinde 100 bini aşkın kişi tarafından takip edildi.
Metaverse lansman: Samsung'un Galaxy S22 lansmanı Decentraland'de 100 binden fazla kişi tarafından takip edildi

Akıllı telefon pazarının en önemli isimleri arasında yer alan Samsung'un Galaxy S22, S22+ ve Galaxy S22 Ultra isimli amiral gemisi modelleri geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir lansman ile birlikte tanıtıldı. Galaxy S22 ailesinin lansmanını önemli kılan ise bu lansmanın eş zamanlı olarak metaverse platformu Decentraland içinde de gerçekleşmesi oldu. 

Galaxy S22 ailesinin lansmanı Samsung'un Decentraland içinde yer alan Samsung 837X alanında gerçekleşti. Paylaşılan bilgilere göre Galaxy S22 ailesinin lansmanı, Decentraland içinde 100 bini aşkın kişi tarafından takip edildi. Lansmanı 100 binden fazla kişinin takip etmesi ile birlikte Samsung 837X HQ, Decentraland içinde en çok ziyaret edilen parsellerden biri haline geldi.

Samsung 837X alanı içinde lansmanını bir ekran üzerinden canlı olarak yayınlayan Samsung, tanıtılan modellerin Decentraland içinde direkt olarak satın alınabilmesini de hedefliyordu. Fakat gerçekleşen teknik sorunlar nedeniyle bu durum gerçekleşmedi. 

Etkinlikler metaverse'e taşınıyor

Metaverse kavramı hayatımızın önemli bir parçası olma konusunda yoluna emin adımlarla devam ediyor. Pandeminin de etkisi ile birlikte konserlerden tutun da tiyatrolara kadar pek çok etkinlik online dünyaya taşındı. Geçtiğimiz dönemlerde ise çeşitli konserlerin ve partilerin metaverse platformları içinde gerçekleştiğini gördük.

Söz konusu etkinlikler, oldukça kalabalık kitleler tarafından takip ediliyor. Travis Scott'ın online Fortnite konserinin 12,3 milyon kişi tarafından izlendiğini ve Roblox'un Brit Awards için VIP parti düzenleyeceğini geçtiğimiz dönemlerde sizlere aktarmıştık.

İlk kez ise önemli bir akıllı telefon ailesinin lansmanının metaverse platformu içinde gerçekleştiğine şahit oluyoruz. Samsung ile başlayan süreç diğer markaların da lansmanlarını metaverse platformları içinde gerçekleştirmesi ile birlikte devam edebilir.

Eskiden fiziksel olarak gerçekleşen pek çok etkinlik artık sadece online olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle teknolojik ürün lansmanlarının ve fuarların da metaverse içinde gerçekleşmesi sürpriz olmayacaktır. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.