Etkinlik dünyasının metaverse ile değişimi: Roblox Brit Awards için VIP parti düzenliyor

Roblox, Brit Awards için ilk sanal VIP Partiye ev sahipliği yapacak. Adeta bir "after party"olarak konumlanan bu VIP partide PinkPantheress sanal bir performans sergileyecek. 
Etkinlik dünyasının metaverse ile değişimi: Roblox Brit Awards için VIP parti düzenliyor

Birleşik Krallık'ın prestijli müzik ödül töreni The Brit Awards bu akşam O2 arenada gerçekleşiyor. Alışageldiğimiz geleneksel ödül töreni kutlamaları ise yerini yeni nesil kutlamalara bırakacak gibi görünüyor. Zira Roblox, Brit Awards için ilk sanal VIP Partiye ev sahipliği yapacağını duyurdu

Adeta bir after party olarak konumlanan bu VIP partide PinkPantheress sanal bir performans sergileyecek. Bilmeyenler için PinkPantheress'in Birleşik Krallık'ta özellikle Z jenerasyonunun gözde sanatçısı olduğunu belirtelim.

Fiziksel etkinliğin yanı sıra Roblox'ta düzenlenecek olan parti ve konser, şirketin pazarlama süreçlerini şu an hemen hemen her markanın arzu ettiği gibi metaverse "hype"ının bir parçası haline getiriyor. 

Etkinlik detayları

8 Şubat ve 13 Şubat arasında gerçekleşen sanal VIP partide Gösterinin öne çıkan bölümler "metaverse sahnesi"nde yayınlanacak. The Brit Awards adayları ve konukları da bu sanal VIP partide boy gösterecek. Halihazırda tüm katılımcılara açık olan parti, ünlülerin hayranlarla buluşması için yepyeni bir alternatif sunuyor. Roblox'un aktardıklarına göre sunucu başına her parti örneğine 20 kişi katılabilecek. 

Etkinliğin pazarlama ekibinin bu After Party ile fiziksel sınırlamaları aşarak katılım oranını artırabileceğini söyleyelim. Buna ek olarak şirket, Roblox ve PinkPantheress'in gücünü yayına alarak Z kuşağının ilgisini çekmeye çalışıyor. 

PinkPantheress'in konseri ise 11 Şubat tarihinde Türkiye saatiyle 20:00'de başlayacak. Konserde PinkPantheress'in avatarı, şarkıcının Just For Me ve Pain gibi en popüler parçalarını seslendirecek. Performanslar hafta sonu boyunca her saat başı tekrarlanacak. Bu da iletişimin fiziksel etkinliğin zamanlamalarıyla kısıtlı olmayacağını gösteriyor. 

Kurumun pazarlama mecrası olarak Roblox'u tercih etmesinin başlıca nedenlerinden biri, pazarlama süreçlerine oyunlaştırma ve etkileşim katmanları eklemek istemesinden kaynaklanıyor olabilir. Çünkü bir yayın platformundan farklı olarak; izleyiciler konser öncesinde kendilerine verilen görev listesindeki görevleri yaparak puan kazandıkları bir oyuna katılabilecek. Bu bağlamda pek çok kişinin gizlenmiş Brit Award heykelciklerini bulmak için harekete geçebileceğini belirtelim. Ayrıca izleyiciler, Brit Awards'a özel tasarlanmış ürünleri satın alabilecek, sanal buluşmalar ile sanatçı ve ünlüler ile etkileşime geçebilecek. 

Konser Londra'dan ilham alan sanal bir dünyada gerçekleşecek. Neon ışıkları, gökdelenler ve London Eye benzeri yapılarla süslenen bu sanal dünya, Brit Awards hayranlarına etkinliğe katılmak için yepyeni bir ortam sunuyor. 

Etkinlikte NFT açık artırması

Bu arada meşhur ödül töreninin popüler "metaverse" konusunun yanı sıra NFT'lere de odaklandığını belirtelim. Brit Awards, sanatçı MRE ve önceki yılların BRIT kazananları Dave and J Hus tarafından tasarlanan bir NFT koleksiyonu yayınlayacağını açıkladı. Mastercard ile iş birliği yapan şirket, NFT'lerin ödül töreninde kazananları anmak için kullanılacağını belirtiyor. Brit Awards, 13 kategoride 250 edisyonu 10 pounddan başlayan fiyatlarla açık artırmaya sunacak

Hem Roblox'ta düzenlenen VIP Parti hem de NFT açık artırması etkinliklerin, oyun sektörünü ve NFT pazarını pazarlama süreçlerine nasıl ekleyebileceğini gösteriyor. Metaverse kavramını yıldızı yükseldikçe, kurumlar bu kavramın etrafındaki öğeleri pazarlama elementi haline getiriyor.  

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.