QNBEYOND Hızlandırma Programı mezunu 15 girişime 20 milyon dolardan fazla yatırım [Infografik]

QNBEYOND'dan mezun olan girişimlerden 15'i şimdiye kadar en az bir tur yatırım aldı. Girişimlerin toplamda 20 milyon doların üzerinde yatırım aldığını belirtelim. QNBEYOND Hızlandırma Programı için dördüncü dönem başvuruları ise devam ediyor.
QNBEYOND Hızlandırma Programı mezunu 15 girişime 20 milyon dolardan fazla yatırım [Infografik]

QNB Finansbank çatısı altında kurulan QNBEYOND, bugüne kadar altısı finansal teknolojiler olmak üzere 27 girişime ev sahipliği yaptı. Bir girişimcilik laboratuvarı olarak konumlanan QNBEYOND öne çıkan verilerini paylaştı. 

Hızlandırma programı şimdiye kadar; yedi B2B SaaS, altı finansal teknoloji, beş e-ticaret çözüm sağlayıcı, dört yapay zeka, iki lojistik, iki gayrimenkul ve bir tarım teknolojileri alanından girişimi çatısı altında topladı. Tüm bu girişimlerin çalışan sayısı ise 500’ü aştı.


QNBEYOND mezunu 27 girişimin 22’si, toplamda 500’ün üzerinde çalışanı ile yoluna aktif olarak devam ediyor. Öte yandan 22 girişimin 11'i ise ürünlerini yurt dışında da pazarlaması ile dikkat çekiyor.  

QNB Finansbank, QNBEYOND girişimleriyle ilk üç dönem süresince 20 iş birliğine imza attı. Bu iş birliklerinin yanı sıra Kavram Kanıtlama Çalışması (PoC) şeklinde gerçekleşen sekiz farklı proje daha bulunuyor. Bu bağlamda 7 girişimin de QNB Finansbank’ın Dijital Köprü platformuna dahil olduğunu ekleyelim. Bunlara ek olarak QNB Finansbank beş başarılı girişimin müşterisi oldu.

15 girişime 20 milyon dolardan fazla yatırım 

QNBEYOND Hızlandırma Programı’ndan mezun olan girişimlerden 15'i şimdiye kadar en az bir tur yatırım aldı. Girişimlerin toplamda 20 milyon doların üzerinde yatırım aldığını belirtelim. Ayrıca beş farklı yatırım turuna Türkiye dışından da yatırımcılar dahil edildi. Bu süreçte QNBEYOND Ventures'un da QNBEYOND mezunu beş girişime yatırım yaptığını eklemekte fayda var. 

Girişimcilere işlerini hızlandırabilmeleri için özel bir program ve yatırım alma fırsatı sunan QNBEYOND'un bünyesinde konusunda uzman 128 mentor yer alıyor. Ayrıca sunduğu ürün veya servislerle öne çıkan 85 iş ortağı bulunuyor.

QNBEYOND Hızlandırma Programı için dördüncü dönem başvuruları ise devam ediyor. Girişimciler başvurularını Şubat ayı içinde tamamlayabilir. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.