Sağlık platformu Curi Bio, Seri A yatırım turundan 10 milyon dolar yatırım aldı

10 milyon dolarlık yatırım turu, DS Asset Management liderliğinde gerçekleştirildi. Yeni yatırım, şirketin ilaç geliştirme süreçlerini iyileştirmek için kullanılacak.
Sağlık platformu Curi Bio, Seri A yatırım turundan 10 milyon dolar yatırım aldı

Sağlık alanında uzun, pahalı ve kompleks bir süreçlerden biri de ilaç geliştirmek. Bu yüzden ilaç firmaları artık bu süreçleri daha verimli hale getirmek için yapay zeka teknolojilerinden yararlanmaya başladı. Dolayısıyla bu alanda faaliyet gösteren teknoloji şirketleri yatırımcıların yakın markajına giriyor. Alana yatırımcılar tarafından milyonlarca dolar aktarılıyor.

Bugün edindiğimiz bilgilere göre ABD merkezli girişim Curi Bio, Seri A yatırım turundan 10 milyon dolar aldı. Tur, DS Asset Management liderliğinde gerçekleştirildi. Yeni yatırım, şirketin ilaç geliştirme süreçlerini iyileştirmek için kullanılacak. Üç yatırımcı tarafından desteklenen şirketin toplam yatırım miktarı 16 milyon dolara çıktı. 

Şirket, 2015'te Elliot Fisher tarafından kuruldu. Curi Bio'nun amacı yeni nesil ilaç keşiflerini hızlandırmak. Girişim, bunu insan kas dokularını oluşturmasına ve analiz etmesine yardımcı olan Mantrarry adlı bir platform sayesinde gerçekleştiriyor. Platformdan ilaç keşfi yapmayı kolaylaştıran verileri toplanıyor. 

Curi Bio CEO'su Michael Cho yatırım sonrasında yaptığı açıklamada "Yeni tedavileri keşfetmek için insanla ilgili hastalık modelleri gerekiyor. Curi, yalnızca küçük molekül keşfinde değil, aynı zamanda yeni nesil genetik ilaçlar ve hücre tedavileri gibi öncü alanlardaki boşluğu kapatmak için çalışıyor" diyerek şirketin misyonunun ne olduğunu ortaya koyuyor.

Kasım ayında yapay zeka teknolojisini kullanarak ilaç keşfi yapan DeepCure, 40 milyon dolar yatırım aldığını duyurmuştu. Tur, mevcut yatırımcılar TLV Partners, Sapir Venture Partners ve Benon Group Ltd.'nin katılımıyla Morningside Ventures tarafından yönetildi. Şirketin toplam yatırım bedeli 47 milyon dolara çıkmıştı. Aynı ay Alphabet'in yeni şirketi Isomorphic Laboratories çatısı altında yürütülecek iş, yeni ilaçların belirlenmesine yardımcı olmak için faaliyet göstermeye başladı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.