İlk elden üretilen verinin efektif kullanılması stratejilerin öncelik sıralamasını değiştirebilir

Yeni müşteri alışkanlıkları doğrultusunda sürekli olarak değişen stratejiler, müşterinin doğrudan sağladığı verinin kullanımı ile daha etkili bir hale gelebilir.
İlk elden üretilen verinin efektif kullanılması stratejilerin öncelik sıralamasını değiştirebilir

Birçok krizde temel ihtiyaçları sağlamanın önemi ortaya çıktığını gördük. Maslow hiyerarşisinde en alt sırada yer alan ihtiyaçların tamamlandığı, diğer her türlü ihtiyacın sonraları karşılanmak üzere ötelendiğine şahit olduk. Pandemi bu temel ihtiyaçların önemini bozmamakla birlikte bazı durumlarda bu ihtiyaçlardan daha önemli öncelikler olduğunu ortaya koydu - bağlanmak ve bağlantı kurmak. 

Bu durumda da birçok pazarlama ve medya ekibinin stratejilerini yeniden tanımladığına şahit olduk; uzun süredir devam eden pandemi etkisinin devam etmesi de stratejilerin düzenli olarak değişmesine neden olmakta. Ev ortamına bile bakış açısının değiştiği, daha görsel deneyimin arandığı, uzaktan erişimin birçok ihtiyaç için kullanılmaya başladığı kategorilerde pazarlama ekipleri içerik, kanal deneyimi ve çoklu kanal alışverişi gibi birçok konuda artık daha hızlı hareket eden kaslarını geliştirmiş durumda. 

Webrazzi Insights Icon
Bu yazıyı Webrazzi Insights için özel olarak hazırladık.
Webrazzi Insights üyeliğiniz varsa giriş yaparak yazının tamamına ulaşabilirsiniz. Henüz Insights erişiminiz yoksa hemen harekete geçebilirsiniz.
Giriş yap
veya
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.