Gmail uygulamasına sesli ve görüntülü arama yapma özelliği eklendi

. Google tarafından paylaşılan bilgilere göre Gmail'in mobil uygulamasına sesli ve görüntülü arama yapma özelliği eklendi.
Gmail uygulamasına sesli ve görüntülü arama yapma özelliği eklendi

Geçtiğimiz dönemlerde Google'ın e-posta uygulaması olan Gmail'e çeşitli özellikler eklendiğini sizlere aktarmıştık. Gmail mobil uygulamasına yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Google tarafından paylaşılan bilgilere göre Gmail'in mobil uygulamasına sesli ve görüntülü arama yapma özelliği eklendi.

Hatırlatmak gerekirse bu özellik ilk olarak geçtiğimiz Eylül ayında duyurulmuştu. Gmail için sesli ve görüntülü arama yapma özelliği yaklaşık 2 aylık bekleyişin ardından Google Workspace, G Suite ve kişisel Google hesapları için kullanıma sunulmuş oldu.

Eklenen yeni özellik ile birlikte Gmail kullanıcıları, mobil uygulama içinde yer alan Google Chat kısmından bağlantılarını sesli veya görüntülü olarak arayabilecekler. Gmail uygulaması için konferans görüşmesi yapmanın uzun zamandır mümkün olduğunu da hatırlatalım.

Bu özellik halihazırda Google Meet ile birlikte toplantı oluşturma şeklinde kullanılabiliyor. Bu özelliği daha kullanışlı bir hale getirmek için bir adım adan Google, Gmail kullanıcılarının çok daha kolay bir şekilde sesli ve görüntülü arama yapabilmelerini sağlayacak.

Gmail uygulamasında yer alan Google Chat kısmına giriş yaptığınızda bağlantınızla konuştuğunuz pencerenin üst kısmında aramaların daha kolay yapılabilmesi için telefon ve kamera simgeleri yer alacak. Sesli ve görüntülü arama yapma özelliklerinin hem iOS hem de Android platformları için kullanıma sunulduğunu da ekleyelim. Gmail'e bu özelliklerin eklenmesin ana nedeni ise Google'ın Gmail'i iletişim için bir merkeze dönüştürmek istemesi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.