Kodsuz müşteri deneyimi platformu EasySend, 55.5 milyon dolar yatırım aldı

B serisi yatırım turunda 55.5 milyon dolar yatırım alan EasySend, 2 yıl içinde topladığı yatırım miktarını 71.5 milyon dolara taşıdı.
Kodsuz müşteri deneyimi platformu EasySend, 55.5 milyon dolar yatırım aldı

Kodsuz (No-code) müşteri deneyimi aracı EasySend, B serisi yatırım turunda 55.5 milyon dolar yatırım aldı. Böylece şirket 2 yıl içinde topladığı yatırım miktarını 71.5 milyon dolara taşımış oldu. 

Oak HC/FT liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, şirketin mevcut yatırımcıları Vertex IL, Intel Capital ve Hanaco Venture katılım gösterdi. EasySend,B serisine ek olarak Silicon Valley Bank'ten 5 milyon dolar girişim sermayesi borcu (venture debt) aldı.

A serisi yatırım turunu 31.4 milyon dolar değerleme ile kapatan EasySend'in değerlemesi bu yeni yatırım turu ile 157 milyon dolara ulaştı. 

Girişimin hikayesi ve faaliyet alanı

Tel-Aviv merkezli EasySend, Tal Daskal (CEO) , Omer Shirazi (COO) ve Eran Shirazi (CTO) tarafından kuruldu. Şirketlerin manuel ilerleyen müşteri yolculuğu süreçlerini dijitale taşımasını sağlayan EasySend, kodsuz (no-code) platformu ile fizikselden dijitale geçiş aşamalarını kolaylaştırıyor. Girişim ayrıca AI Builder ile şirketlerin dijitalleştirmek istediği dokümanları otomatik bir şekilde analiz ederek, veri tabanına dahil ediyor, iş akışları ve entegrasyonlar oluşturuyor. 

CRM, Paypal ve Salesforce entegrasyonları ile veri toplamayı kolaylaştıran EasySend, her adımı optimize etmenizi sağlayan analizler de sunuyor. 

Öne çıkan büyüme verileri

Girişim şimdiye kadar 2 binden fazla manuel süreci dijitalleştirmeyi başardı. 100'den fazla müşteriye hizmet veren EasySend'in müşterileri arasında  Cincinnati Insurance, NJM Insurance Group, PSCU, Sompo ve Petpla yer alıyor. Özellikle Covid-19'da şirketlerin dijitalleşmeyi önceliklendirmesiyle şirket, ABD'deki gelirlerini 10 kat artırdı.

Şirket, 6 ay içinde çalışan sayısını ikiye katlarken, Avustralya, Japonya ve Avrupa operasyonlarını başlattı. EasySend, ABD'deki çalışan sayısını ise 3 katına çıkarmayı planlıyor. 

Girişimin gelecek planları

EasySend şu an için müşteri deneyimine odaklansa da; önümüzdeki dönemde Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) gibi teknolojileri platformuna ekleyecek. Girişim bu sayede Kimlik doğrulama ve e-imza hizmetleri sunmayı planlıyor. 

Günümüzde kullanıcıların yalnızca yüzde 5'inin kodsuz platformlar kullandığını belirten Tal Daskal, 5 yıl içinde bu oranın yüzde 65'e ulaşmasını bekliyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.