Dijital içerik pazarlaması girişimi OppZone, 4 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

2019 yılında kurulan OppZone tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, tohum öncesi yatırım turunda 4 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı.
Dijital içerik pazarlaması girişimi OppZone, 4 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Markalara A’dan Z’ye içerik üretim ve yönetim hizmeti veren yerli bir girişim olarak karşımıza çıkan OppZone, yatırım aldığını duyurdu. 2019 yılında kurulan OppZone tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, tohum öncesi yatırım turunda 4 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı.

Söz konusu yatırım, Figopara'nın Kurucu Ortağı ve CEO’su Koray Gültekin Bahar tarafından yapıldı. OppZone'a ne kadar yatırım yapıldığı ile ilgili finansal bilgiler ise paylaşılmadı. Markaların içerik ihtiyacını içerik ekibi sağlayarak çözen OppZone, Odin Enes Özlen tarafından kuruldu.

OppZone tarafından edindiğimiz bilgilere göre alınan yatırım, girişimin ekibinin büyütülmesi ve daha çok markaya ulaşmak için kullanılacak. Şu an için blog ve web metinleri alanında hizmet veren OppZone'un çok yakında başta video içerikleri olmak üzere diğer birçok dijital içerik alanında da destek sağlayacağını da ekleyelim.

OppZone Effect çözümünü daha çok şirketle buluşturmak istediklerini belirten OppZone kurucusu Odin Enes Özlen, aldıkları yatırımla birlikte katma değeri yüksek işler yapan ve tamamen gençlerden oluşan ekibini büyütüp daha fazla alanda faaliyet göstereceklerini de sözlerine ekledi.

Figopara ve yatırım yaptığı birçok şirketin OppZone ile çalışmaya başladıktan sonra sektörde hızla pozitif görünürlükler oluşturmaya başladığını belirten yatırımcı ve Figopara CEO’su Koray Gültekin Bahar, OppZone’un potansiyelini fark ettiğini ve yatırım fırsatını kaçırmak istemediğini belirtti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.