Voodoo, kart oyunları geliştiren Beach Bum'ı satın aldı

Anlaşmanın finansal detayları ile ilgili net bir bilgi paylaşılmasa da şirkete yakın kaynaklara göre Voodoo, Beach Bum'ı satın almak için 250 ila 300 milyon dolar arasında bir ödeme yapacak.
Voodoo, kart oyunları geliştiren Beach Bum'ı satın aldı

Mobil oyun pazarının en önemli firmaları arasında yer alan Fransa merkezli Voodoo'dan geçtiğimiz dönemlerde sizlere bahsetmiştik. Yerli mobil oyun girişimleri olan Fabrika Games ve Fomo Games'e de yatırımlar yapan Voodoo, yeni bir satın alma gerçekleştirdiğini duyurdu.

Voodoo tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, özellikle kart oyunlarına odaklanan mobil oyunlar geliştiren Beach Bum firmasını satın aldı. Anlaşmanın finansal detayları ile ilgili net bir bilgi paylaşılmasa da şirkete yakın kaynaklara göre Voodoo, Beach Bum'ı satın almak için 250 ila 300 milyon dolar arasında bir ödeme yapacak.

Yapılacak olan ödemenin bir kısmının nakit kalan kısmının ise hisse olarak ödeneceğini de ekleyelim. Online kart oyunları geliştiren Beach Bum, pandemi ile birlikte hızla büyüyen oyun firmaları arasında yer alıyor. Beach Bum'ın paylaştığı bilgilere göre şirket, son 1 yılda 70 milyon doların üzerinde gelir elde etti.

2015 yılında Gigi Levy Weiss tarafında kurulan Beach Bum, şu an için Lord of the Board, Spades ve Gin Rummy olmak üzere 3 oyuna sahip. Beach Bum firmasının bugüne kadar herhangi bir yatırım almadığını da belirtelim. Gerçekleşen satın alma ile birlikte Beach Bum'ın tüm ekibinin Voodoo'a geçeceğini ve artık Voodoo çatısı altında oyunlar geliştireceğini de paylaşalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.