Dijital cerrahi girişimi Activ Surgery 45 milyon dolar yatırım aldı

45 milyon dolar yatırım alan Activ Surgical'ın toplam yatırım miktarı 77 milyon dolara çıktı.
Dijital cerrahi girişimi Activ Surgery 45 milyon dolar yatırım aldı

Ameliyat, cerrahi dokunun vücuttan kesilip alınması olarak tanımlanıyor. Aynı zamanda tanının doğrulanması, evreleme, yan etkilerin ve ağrının azaltılmasında kullanılan bir tedavi yöntemi. Bu yüzden ameliyatın dijitalleşmesi hem bakım kalitesinin yükseltmek, hem de operasyon ekibinin verimini artırmak ve çalışma alanının verimliliğini geliştirmek için önemli. Bu yüzden bu işle ilgili çalışan şirketler önemli hale geldi. 

Bugün edindiğimiz bilgilere göre ABD Boston merkezli dijital cerrahi girişimi Activ Surgical, bugün 45 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Dr. Peter Kim tarafından kurulan şirketin yeni yatırımla toplam yatırım miktarı 77 milyon dolara çıktı. Cota Capital, yeni yatırımcılar BAM Funds, Magnetar Capital, Mint Ventures, Castor Ventures, Dream One Vision ve NVIDIA ile birlikte turu yönetti. Şirket, yeni gelen yatırımı, kısa süre önce duyurduğu ActivInsights yazılımı kullanıcılara ulaştırmak, başka ülkelere açılmak için kullanacak. 

Dün Genom verisi saklama ve analiz etme girişimi Lifebit 60 milyon dolar yatırım aldığını duyurmuştuk. Bir taraftan sektörde yapılan yatırımlar dur durak bilmeden devam ediyor. Sağlık platformu Empathy, Entrée Capital liderliğindeki 30 milyon dolar yatırım aldı.

New York City merkezli girişim şirketi AlleyCorp ise sağlık hizmetleri özelinde ilk erken aşama risk sermayesi fonunu başlattı. 100 milyon dolarlık fon, New York City'deki yerel dijital sağlık girişimlerini hedef alacak. AlleyCorp ayrıca, özellikle biyoteknoloji ve teşhise odaklanan, sağlık şirketleriyle ortaklık kurmayı planlıyor. Bir taraftan sağlık sigortası girişimi Loop Health, Elevation Capital ve General Catalyst tarafından ortaklaşa yürütülen yatırım turundan 12 milyon dolar aldı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.