Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü 2022 yılının 2. yarısında tanıtılabilir

Bugün tedarik zinciri raporu ile karşımıza çıkan yeni bilgilere göre Apple'ın gerçeklik gözlüğü 2022 yılının 2. yarısında tanıtılabilir.
Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü 2022 yılının 2. yarısında tanıtılabilir

Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünün 2022 yılında karşımıza çıkabileceğini geçtiğimiz Mart ayında sizlere aktarmıştık. Bugün tedarik zinciri raporu ile karşımıza çıkan yeni bilgilere göre Apple'ın gerçeklik gözlüğü 2022 yılının 2. yarısında tanıtılabilir.

Gelen bir diğer yeni bilgi ise Apple'ın akıllı gözlüğü olması beklenen Apple Glass modeli ile ilgili oldu. Rapora göre Apple Glass modeli karma gerçeklik gözlüğünün ardından tanıtılacak. Apple Glass modeli yüksek ihtimalle 2023 yılında karşımıza çıkacak.

Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünün oldukça pahalı bir fiyat etiketi ile satışa sunulması bekleniyor. Karma gerçeklik gözlüğünün 2 bin doların üzerinde bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü ilk etapta kurumsal firmaları ve geliştiricileri hedefleyecek. Rapora göre gözlüğün ikinci prototip aşaması da tamamlandı.

Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünün 100 - 110 gram ağırlığında olması bekleniyor. 5 nanometre işlemciye sahip olacak olan karma gerçeklik gözlüğü, Bluetooth üzerinden iPhone modellerine bağlanarak çalışacak. Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü ve Apple Glass ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.