Axie Infinity oyununun NFT alım satım işlemleri 2 milyar dolar barajını geçti

Ölçümleme şirketi olan DappRadar tarafından aktarılan bilgilere göre NFT oyunu olan Axie Infinity'nin geliştiricisi Sky Mavis ve Axie Infinity'nin oyuncuları NFT satışları ile birlikte toplamda 2 milyar dolar gelir elde etti
Axie Infinity oyununun NFT alım satım işlemleri 2 milyar dolar barajını geçti

2021 yılına damgasını vuran NFT (Non-Fungible Token) her geçen gün daha popüler bir hale geliyor. Oyunların para kazanmasını sağlayan bir araç olarak da görev gören NFT, Sky Mavis tarafından geliştirilen Axie Infinity oyununun önemli bir başarıya imza atmasını sağladı.

Ölçümleme şirketi olan DappRadar tarafından aktarılan bilgilere göre NFT oyunu olan Axie Infinity içinde toplamda 2 milyar dolarlık alım satım işlemi gerçekleşti. Söz konusu 2 milyar dolarlık alım satım işleminin hem oyunun geliştiricisi olan Sky Mavis ve hem de Axie Infinity'nin oyuncuları tarafından gerçekleştirildiğini de ekleyelim. Hatırlatmak gerekirse Axie Infinity oyunun karakterleri temelinde birer NFT. 

Oyuncular bu karakterleri elde etmek ve diğer oyuncularla savaşlara girmek için ise gerçek para harcayarak NFT'leri satın alıyorlar. Oyuncuların sahip oldukları karakterleri geliştirebileceklerini de ekleyelim. Geliştirilen karakterler ise daha yüksek fiyatlardan diğer oyunculara satılabiliyor.

Bu sayede hem oyunun geliştiricisi olan Sky Mavis hem de oyuncular Axie Infinity üzerinden gelir elde etmiş oluyorlar. DappRadar tarafından aktarılan bilgilere göre Axie Infinity karakterlerinin NFT'leri üzerinden gerçekleşen satış işlemleri toplamda 2 milyar doları aşmış oldu. Karşılaştırmak gerekirse Sky Mavis, geçtiğimiz Ocak ayında sadece 100 bin dolar satış geliri elde etmişti.

DappRadar'ın bilgilerine göre Axie Infinity içinde NFT alım satımı yapan 615 bin kişi bulunuyor. 615 bin kişi toplamda bugüne kadar 4,88 milyon alım satım işlemi gerçekleştirdi. Axie Infinity NFT'leri için ortalama işlem fiyatının 420 dolar olduğunu da paylaşalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.