Ford, Apple'ın otomotiv odağındaki baş mühendisi Doug Field'ı işe aldı

Kariyerine 1987 yılında 1993'e kadar Ford'da geliştirme mühendisi olarak çalışan Doug Field, şirketin gelecek yüz yıla hazırlanmasına yardımcı olma fırsatı için minnettar olduğunu söylüyor.
Ford, Apple'ın otomotiv odağındaki baş mühendisi Doug Field'ı işe aldı

Ford, geçen senelerde Tesla'ya geçen Apple’ın eski baş mühendisi Doug Field'ı işe aldı. Deneyimli yönetici, ileri teknoloji ve gömülü sistemler sorumlusu olacak. Dün yapılan açıklamaya göre Field, bu yeni görevde doğrudan Ford Başkanı ve CEO’su Jim Farley’e rapor verecek.

Bu transfer, Ford'un Tesla ve elektrikli araçlar ve teknoloji alanındaki diğer markalar ile rekabet edebileceğini göstermesi konusunda önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Navigasyon, sürücü yardım teknolojisi, bağlantılı hizmetler ve araç siber güvenliği dahil olmak üzere Ford ve Lincoln araçlarında kullanılan tüm teknolojinin tasarımından, geliştirilmesinden ve uygulanmasından sorumlu olacak.

Yuvaya dönüş...

Field aynı zamanda Ford’un yeni nesil bağlantılı ürünlerini ve deneyimlerini geliştirmek için Ford’un baş ürün platformu ve operasyon sorumlusu Hau Thai-Tang ile yakın çalışacak. Thai-Tang, ürün geliştirme, satın alma, tasarım, araştırma ve ileri mühendislik ve üretimini denetlemeye devam edecek.

Kariyerine 1987 yılında 1993'e kadar Ford'da geliştirme mühendisi olarak çalışan Doug Field, “Ford ile her zaman derin bir bağ hissettim. Hatırladığım kadarıyla Ford ürünleri hep hayatımda. Bu yüzden Ford’un gelecek yüz yıla hazırlanmasına yardımcı olma fırsatı için minnettarım " diyerek şirketle olan gönül bağını ortaya koyuyor. Doug Field, Mac bilgisayarların donanımından sorumlu idi. Apple’ın baş mühendisliğini yaparken 2016'da Tesla’ya geçti. Kariyerini baş araç mühendisi olarak sürdürmeye karar verdi. Field, 2018'de Apple'a ‘Project Titan’ sorumlu olarak geri döndü.

Ford yaklaşık beş senedir otonom ve elektrikli araç tarafında yaptığı yatırımlarla kendi eksenini bu konuda genişletiyor. ABD'nin ikinci en büyük araç üreticisi bu alanda oldukça iddialı... Şirketin elektrikli ve otonom araç odağında yatırım ajandasının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz!

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.