Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihi, dizinin ilk görseliyle birlikte paylaşıldı

Amazon Studios tarafından hayata geçirilen Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonunun 2 Eylül 2022'de yeni bölümlerin haftalık olarak yayınlanmasıyla başlaması bekleniyor.
Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihi, dizinin ilk görseliyle birlikte paylaşıldı

Amazon Studios tarafından hayata geçirilen Yüzüklerin Efendisi dizisine dair detayları daha önce sizlerle paylaşmıştık. Amazon'un ilk sezonu için 465 milyon dolar harcadığı Yüzüklerin Efendisi dizisine dair yeni bilgiler de gelmeye başladı. Amazon Studios, JRR Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi serisinden uyarlanan yeni dizisinin ilk sezonunun çekimlerinin bittiğini duyurdu. İlk sezonun 2 Eylül 2022'de yeni bölümlerin haftalık olarak yayınlanmasıyla başlaması bekleniyor.

Amazon, sadece dizinin yayın tarihini paylaşmakla kalmadı, aynı zamanda Yüzüklerin Efendisi serisinden ilk görseli de yayınladı. Dizinin çekimleri bittiği halde neden 2022'de yayınlanacağı konusuna da değinmek gerekirse; bu 13 aylık süreç her ne kadar uzun bir boşluk gibi görünse de böyle bir bir dizi için uzun bir post prodüksiyon dönemine katkıda bulunabilecek birçok görsel etkiye sahip olacaktır diyebiliriz.

Henüz ismini bilmediğimiz dizi, sadece Amazon Prime Video'da yayında olacak. Aslında Amazon uzunca bir süredir proje üzerinde çalışıyordu, ancak Covid-19 pandemisi dizinin çekimlerinin tamamlanması konusunda süreci bir hayli uzattı. Ancak paylaşılan bilgilere ikinci sezon için de onay alındı. 

Adı olmayan yeni dizinin, Yüzüklerin Efendisi'nde sıkça ima edilen, ancak birkaç geri dönüş dışında ekrana yansımayan İkinci Çağ'da geçtiği belirtiliyor. Bu geri dönüşler, özellikle Peter Jackson'ın Yüzük Kardeşliği uyarlamasının açılış savaş sahnesini içeriyordu. Bu sekans, yüzyıllarca süren İkinci Çağ'ı kapsıyor; Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi kitaplarının ve filmlerinin geçtiği Üçüncü Çağ'ın başlangıcını işaret ediyor.

2 Eylül 2022'yi ve Yüzüklerin Efendisi dizisine dair diğer detayları merakla bekliyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.