Nestlé Global, Supplementler.com ve grubunu satın alıyor [Duyum]

Edindiğimiz bilgilere göre Nestlé Global, ilk etapta Supplementler.com ve Vitaminler.com'un çatı şirketi Dikey Vitamin'e ortak oluyor. Anlaşmaya göre ise ilerleyen süreçte tamamını alma hakkı da bulunacak.
Nestlé Global, Supplementler.com ve grubunu satın alıyor [Duyum]

Sporcu beslenmesine odaklanan bir girişim olarak karşımıza çıkan Supplementler.com ve reçete gerektirmeyen, gıda takviyesi kategorisindeki ürünlerin satışını yapan Vitaminler.com'un çatı şirketi olan Dikey Vitamin'e Nestlé Global ortak oluyor. Edindiğimiz bilgilere göre Nestlé Global, yaklaşık 1 milyar TL değerleme ile şirketin yüzde 30'dan fazla hissesini satın alacak.

Söz konusu ortaklık içinde bir earn-out anlaşması da bulunuyor ve belirlenen süre sonunda (genelde 3 yıl) Nestle’nin Dikey Vitamin’in tamamını alma hakkı da bulunuyor. Anlaşmanın detaylarını bilmiyoruz ancak eğer bu tür satın almalardaki benzer modelde ilerlendiyse, belirlenen hedeflerin gerçekleşmesi durumunda kalan hisselerin mevcut değerlemenin 2-3 katına yükselmesi mümkün olacaktır.

Protein Tozu, amino asit, sporcu vitaminleri, sağlıklı atıştırmalıklar ve fitness aksesuarları gibi ürünler satan Supplementler.com, online satışın yanı sıra fiziksel mağazalar üzerinden de satış yapıyor. Supplementler.com'un Vitaminler.com ve Fitmoda.com isimli iki kardeş siteye sahip olduğunu da belirtelim.

Hatırlatmak gerekirse 2006 yılında hizmet vermeye başlayan Supplementler.com'un çatı şirketi olan Dikey Vitamin'in Vitaminler.com ile yeni bir dikey daha açtığını 2015 yılının Haziran ayında sizlere aktarmıştık. 2019 yılında ise spor giyim sektörüne odaklanan Fitmoda.com kullanıma sunuldu.

Aldığımız duyumlara göre satın alma anlaşmasının imzaları atılmış durumda. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.