Lonca Girişimcilik Merkezi'nden 25 milyon TL'lik başlangıç kaynaklı fon: Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu

Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, teknoloji odaklı ölçeklenebilir girişimlere erken ve büyüme aşaması yatırımları yapmayı hedefliyor. 
Lonca Girişimcilik Merkezi'nden 25  milyon TL'lik başlangıç kaynaklı fon:  Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu

Lonca Girişimcilik Merkezi'nin 2017'de kurulduğu günden bugüne kabul ettiği ve mezun ettiği girişimleri sizlere aktardık.  Teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir iş fikirlerine sahip girişimcilerin projelerini desteklemek ve fikirlerin hızlı şekilde katma değerli hale getirilmesine yardımcı olmak amacıyla kurulan Lonca, bugün ise öne çıkan bir fon haberi ile karşımızda.

2018 yılında ise KT Portföy’ün kurduğu Teknogirişim GSYF aracılığıyla yatırımların yapıldığı Lonca Girişimcilik Merkezi şimdi kendi fonuna sahip oldu. Teknogirişim GSYF ile 7 girişime yatırım yapılan alanda yeni fonun adı Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu olurken başlangıç kaynağı 25 milyon lira olarak belirlendi.

Kuveyt Türk’ün yüzde 100 iştiraki olan KT Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından hayata geçirilen Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'na Kuveyt Türk, bu fona ilk yatırımcı olarak 25 milyon liralık bir kaynak sağlayacak. Lonca GSYF ile 2 yıllık süreç içinde teknoloji odaklı ölçeklenebilir şirketlere erken aşama ve sonrasında büyüme sermayesi yatırımları yapılması planlanıyor.

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, "İlk yatırımcı olarak 25 milyon liralık kaynak ayırdık. İlerleyen dönemde Lonca GSYF’yi, yurt içinden ve yurt dışından nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcıların da dâhil olduğu bir yapıda girişim ekosisteminin hizmetine sunacağız” diye konuştu.

KT Portföy Yönetimi Genel Müdürü Hamit Kütük ise “Teknogirişim GSYF’de yatırım yaptığımız şirketlerin gösterdiği başarılı performans ve girişimcilerimizin talepleri, bizi erken aşamanın yanı sıra büyüme aşamasındaki girişimlere de yatırım yapmaya yönelik fon kurmaya sevk etti. Teknogirişim GSYF’de olduğu gibi Lonca GSYF’de de Lonca Girişimcilik Merkezi ve ekosistemdeki diğer kuluçka merkezleri ve sektörün diğer katılımcılarıyla olan yakın iş birliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz” diyerek iki yıllık vizyon planını ortaya koyuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.