Fintech platformu Railsbank, 70 milyon dolar yatırım aldı

Fintech'lerin yanı sıra çok çeşitli diğer işletmeler tarafından kullanılmak üzere bankacılık, ödeme kartları ve kredi ürünleri için API'lar oluşturan Railsbank, Anthos Capital tarafından yönetilen yatırım turunda 70 milyon dolar yatırım aldı.
Fintech platformu Railsbank, 70 milyon dolar yatırım aldı

Fintech'lerin yanı sıra çok çeşitli diğer işletmeler tarafından kullanılmak üzere bankacılık, ödeme kartları ve kredi ürünleri için API'lar oluşturan Railsbank, Anthos Capital tarafından yönetilen yatırım turunda 70 milyon dolar yatırım aldı. Tura, Endonezya'nın en büyük özel bankasının VC kolu Central Capital, Cohen and Company ve Chris Adelsbach'ın yeni fonu Outrun Ventures da katıldı.

Railsbank, aldığı yatırımı Avrupa, Asya Pasifik ve Kuzey Amerika'daki faaliyetlerini genişletmek; aynı zamanda ürünlerini geliştirmek için kullanacağını açıkladı. 

2016 yılında kurulan Railsbank, hizmet olarak bankacılık, kartlar ve kredi dahil olmak üzere yerleşik finans ürünleri sunuyor. Platform, fintech'ler için temel teknolojiyi sağlıyor ve ayrıca telekomünikasyon şirketleri, süpermarketler ve tüketici markaları tarafından da kullanılıyor. Yani tek bir alana odaklanmıyor. API ile hizmet veren Railsbank, şirketlerin veya markaların herhangi bir finansal kullanım senaryosunu prototip oluşturmasına, oluşturmasına, başlatmasına ve ölçeklendirmesine olanak tanıyor.

Bu API, yalnızca tüketiciye veya işletmeye yönelik başka bir finansal hizmet şirketi tarafından değil, finansal bir ürün sunmayı daha büyük bir müşteri hizmeti ve sadakat oyununun parçası olarak gören herhangi bir şirket tarafından da kullanılabiliyor.

Kurucu ortak ve CEO Nigel Verdon, mevcut global finansal hizmetler sisteminin, çok büyük bir kısmının eski teknoloji ve operasyonel süreçlerden oluştuğunu ve bunun da yenilikçi finansal hizmetleri oldukça pahalı ve neredeyse imkansız hale getirdiğini söylüyor. Verdon, Railsbank'i internetin finansal hizmetler katmanı olarak düşünmek gerektiğini söylüyor. Outrun Ventures'tan Chris Adelsbach ise Railsbank'in kendi liginde bir çözümü olduğunu dile getiriyor.

Railsbank'in geçtiğimiz yıl da MiddleGame Ventures ve Ventura Capital'ın liderliği üstlendiği yatırım turunda 37 milyon dolar yatırım aldığını hatırlatalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.