Manim Finans Teknolojileri A.Ş., Maslak Teknoloji A.Ş.'den yatırım aldı

Açık Bankacılık ve API entegratörü olarak kurulan Maslak Teknoloji A.Ş., Kurumsal Banka hesap entegrasyonu alanında faaliyet gösteren Manim Finans Teknolojileri A.Ş.’ye yatırım yaparak ortak oldu.
Manim Finans Teknolojileri A.Ş., Maslak Teknoloji A.Ş.'den yatırım aldı

Bundan bir yıl önce Alper Akcan, Tolga Ulutaş ve Emre Hayretci tarafından Açık Bankacılık ve API entegratörü olarak kurulan Maslak Teknoloji A.Ş., Kurumsal Banka hesap entegrasyonu alanında faaliyet gösteren Manim Finans Teknolojileri A.Ş.’ye yatırım yaparak ortak oldu.

Açık bankacılık regülasyonu ile ilgili gelişmelerin hızla devam ettiği bugünlerde, bu yatırımın Maslak’a yeni servisler üretme anlamında güç kazandırması beklenirken, Manim’in de kendi alanında kurumsal büyümesini ivmelendirmesi bekleniyor. Halihazırda 3 binden fazla kurumsal müşteri Manim’in servislerini kullanıyor. Bu sayının yeni hizmetlerin devreye alınması ile kısa sürede 10 bine çıkması ana hedef. Yenilikçi servislerini kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanan Maslak ise bu değerli ekiple know-how transferine başladı.

Bu yatırımla ilgili olarak Maslak’ın kurucu ortaklarından Alper Akcan, “Çok iyi bildiğimiz bir alanda, çok yaratıcı, yenilikçi ve müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırıp kazanç sağlamasını hedefleyen bir yapı olan Maslak, yine sektörde çok iyi bilinen ve işini çok çalışarak çok doğru yapan Manim’e yatırım yapmayı tercih etmiştir. Yeteneğe her zaman değer veren girişimciler olarak bu yatırımın sadece bu iki şirkete değil ekosisteme de büyük katkı sağlayacağına inancımız sonsuzdur. Açık bankacılığın, fintech’lerin bu kadar gelişmiş olduğu bir pazarda, geç kalınmış bir düzenleme olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle de Avrupa ve dünya pazarını bu alanda yakalamak için hızımızı artırmamız gerekiyor.” dedi.

Manim kurucusu Soner Çalımlı da “Manim olarak ulaştığımız bu noktadan çok memnunuz. Şimdi yeni ortaklarımızın gücü, tecrübesi ve vizyonu ile bir üst basamağa geçeceğimize inanıyoruz. Bu, sadece Türkiye’de lider olmaktan daha öte, uluslararası pazarda da yenilikçi servislerle yer bulmak anlamına geliyor.” dedi.

Daha önce Türkiye’nin ilk ödeme kuruluşu Mikro Ödeme A.Ş.’yi kuran Alper Akcan, 2014 yılında bu şirketi Wirecard’a exit etmişti. Bununla beraber birçok farklı girişim ve yatırımları bulunan Akcan, DefineX kurucu ortakları Tolga Ulutaş ve Emre Hayretci ile 2020 yılında Maslak Teknoloji A.Ş.’yi kurdular.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.