Hepsiburada’nın yeni CMO'su Ender Özgün oldu

İş yaşamına Procter & Gamble’da başlayan, son olarak Vodafone Türkiye’de Kurumsal Satış Direktörü pozisyonunda bulunan Ender Özgün, 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren Hepsiburada’da CMO olarak görev almaya başladı.
Hepsiburada’nın yeni CMO'su Ender Özgün oldu

Hepsiburada'nın yeni CMO'su Ender Özgün oldu. İş yaşamına Procter & Gamble’da başlayan, son olarak Vodafone Türkiye’de Kurumsal Satış Direktörü pozisyonunda bulunan Ender Özgün, 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren Hepsiburada’da CMO olarak görev almaya başladı.

32 kategoride, 44 milyonu aşkın ürün çeşidini müşteriyle buluşturan ve 250 milyonun üzerinde ziyarete ev sahipliği yapan Hepsiburada ailesine katılan Özgün, lider platformun yeni pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi konularında öncülük yapacak.

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinden çift ana dal yaparak mezun olan Özgün, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Marka Yönetimi ve Pazarlama Stratejileri konularında yüksek lisans yapmıştır. İş yaşamına 2005’te Procter & Gamble’da başlayan Ender Özgün, son olarak Vodafone Türkiye’de Kurumsal Satış Direktörü olarak görev alıyordu.

Hepsiburada, son dönemde Nasdaq borsasındaki halka arzıyla fazlaca gündemimizdeydi. Nasdaq borsasında halka arz gerçekleştiren Hepsiburada, 3.9 milyar dolar değerlemeye ulaşmıştı. Hisse başına 12 dolar fiyatlandırma ile halka arz edilen şirket, ilk günden hisse fiyatlarını yüzde 12 artırarak 13.43 dolara taşımış ve 738 milyon dolar değerinde hisse ya da toplam hisselerin yüzde 20'sini satmıştı.

Şirketin halka arz için Türkiye ya da Avrupa yerine ABD'yi seçmesinin nedeni ise geniş yatırımcı tabanı ve şirketin global rakiplerinin ABD borsalarında listelenmesi olarak açıklanmıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.